فهرست

لاغری با تی آر ایکس و چند نمونه از تمرینات TRX

لاغری با تی آر ایکس و چند نمونه از تمرینات TRX ۲۲ دی

در این مقاله به چگونگی لاغری با تی آر ایکس و آشنایی با چند نمونه از تمرینات TRX در جهت کاهش وزن و تناسب اندام را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

۱. لاغری با تی آر ایکس

۲. حرکات تمرینی تی آر ایکس برای لاغری

۲.۱ حرکت اسکات با تی آر ایکس

۲.۲ حرکت بارفیکس با تی آر ایکس

۲.۳ حرکت شنا با تی آر ایکس

۲.۴ حرکت لانژ با تی آر ایکس

۲.۵ حرکت کرانچ با تی آر ایکس

۲.۶ حرکت پلانک با تی آر ایکس

 

لاغری با تی آر ایکس

حتما تا به حال چیزهایی درباره تی آر ایکس و تمرینات آن شنیده و یا خوانده باشید و حتی در باشگاه افرادی را مشاهده کرده باشید که با کش های TRX استقامت بدن خود را به چالش می کشند. تمرینات تی آر ایکس با فشار بر قدرت و استقامت بدن باعث تقویت عضلات ، تناسب اندام و کاهش وزن خواهد شد. تمرین با تی آر ایکس علاوه بر کاهش وزن و ارتقاء قدرت بدنی باعث ایجاد تعادل در بدن و عضلات خواهد شد. حرکات تمرینی در تی آر ایکس بسیار متنوع هستند و میتوان گفت که در این ورزش تقریبا برای تقویت هر کدام از قسمت های بدن حرکت خاصی وجود دارد و به این علت است که محققان علوم ورزشی تی آر ایکس را  یک ورزش کامل در جهت تقویت تمام عضلات بدن می دانند. شما میتوانید هر تمرین و حرکت شناخته شده ای بر روی تقویت عضله خاصی متمرکز است را با طناب های کشسانی TRX انجام دهید.

لاغری با تی آر ایکس

انجام هر یک از حرکات تمرینی تی آر ایکس مستلزم استقامت و پایداری در عضلات شکم است به طور مثال شنا رفتن یک تمرین پایه ای برای تقویت عضلات بدن است و در این تمرین تقریبا همه عضلات بدن به چالش کشیده می شوند حال بکبار این حرکت را با طناب تی آر ایکس انجام دهید و از نتیجه آن شگفت انگیز خواهید شد. تمرین شنا با TRX را به این شکل انجام دهید که  ابتدا پاها را در دسته طناب قرار داده و دستان بر روی زمین تحمل وزن بدن، و عضلات شکمی تعادل بدن را انجام می دهند و درگیری عضلات سینه در هنگام شنا رفتن و فشار بر روی عضلات دستان همه و همه سبب می شود تا مقدار چربی سوزی بیشتری انجام شود. نکته جالب در تمرین به کمک طناب تی آر ایکس این است که این وسیله امکان تقلب در تمرین را به ورزشکار نمی دهد و ورزشکار باید حرکت را صحیح  کامل انجام دهد و یا به طور کل انجام ندهد با اجرای صحیح و کامل حرکات تمرینی است که ورزشکار به کاهش وزن، لاغری،تقویت و تناسب اندام خواهد رسید.

لاغری با تی آر ایکس

حرکات تمرینی تی آر ایکس برای لاغری

اگر زمانی برای رفتن به باشگاه ندارید و مایل هستید که تمرینات ورزشی را انجام دهید چند نمونه از حرکاتی را که بوسیله TRX در جهت کاهش وزن و لاغری میتوان در منزل انجام داد را به شما معرفی خواهیم کرد.

حرکت اسکات با تی آر ایکس

برای انجام این حرکت کش های TRX را به نحوی نصب و تنظیم کنید که هم ارتفاع با کمر شما باشد. دسته ها را گرفته و کمی به سمت عقب بروید در این حالت کمر باید کاملا صاف بوده و با تا کردم مفاصل زانو ها حرکت اسکات را انجام دهید و دوباره به حالت اول برگشته و تمرین را تکرار کنید. نکته مهم این است که بر حفظ شکل صحیح بدن در حین انجام حرکت دقت داشته باشید.

حرکات تمرینی تی آر ایکس برای لاغری - حرکت اسکات با تی آر ایکس

حرکت بارفیکس با تی آر ایکس

برای انجام این حرکت طناب را طوری نصب کنید که دستگیره ها با سینه در یک ارتفاع باشند. سپس دستگیره ها بگیرید و چند گام به سمت جلو بردارید پس از آن بدن را به سمت عقب برده (پاها ثابت باشد) عضلات شکم را منقبض کرده وبه کمک عضلات بازویی بدن را به سمت جلو بکشید و این حرکت را دوباره تکرار کنید.

حرکت بارفیکس با تی آر ایکس

حرکت شنا با تی آر ایکس

برای انجام این حرکت بند ها را طوری نصب کنید که هم ارتفاع با کمرتان باشد. دستگیره ها را هر یک از دستان کرده و پاها را به سمت عقب ببرید و در وضعیت شنا قرار بگیرید. به کمک عضلات شکم تعادل بدن را حفظ کنید. سپس مفاصل آرنج دستان را خم کرده و مانند انجام حرکت شنا بر روی زمین بدن را به سمت زمین برده و بالا بیاورید و حرکت را چندین بار تکرار کنید.

حرکت شنا با تی آر ایکس

حرکت لانژ با تی آر ایکس

برای انجام این حرکت بند ها را طوری نصب کنید که دستگیره ها به ارتفاع۳۰ سانتی متری سطح زمین برسد به دلخواه یکی از پاها را درون قلاب قرار داده و و زانوی پای را خم کنید تا در حالت حرکت لانژ قرار گیرید. پس از آن با فشار به عضلات پا به سمت بالا حرکت کنید در هنگام بالا آمدن برای حفظ تعادل در حین انجام حرکت هر دوست را به شکل کشیده به سمت جلو نگه داشته تابتوانید تعادل بدن را حفظ کنیدو حرکت را چندین بار تکرار کنید.

حرکت لانژ با تی آر ایکس

حرکت کرانچ با تی آر ایکس

برای انجام این حرکت همانند حرکت لانژ دستگیره ها در ارتفاع ۳۰ سانتی متری از سطح زمین باشند. سپس هر دو پا را در قلاب قرار داده و سطح کف دستها را بر روی زمین قرار دهید و زانو ها را خم کرده و به سمت داخا بدن به حرکت در آورید پس از کمی مکث به حالت اولیه شروع تمرین برگشته و حرکت را دوباره تکرار کنید. انجام صحیح این حرکت تاثیر بسیار زیادی بر روی تقویت عضلات شکم دارد.

حرکت کرانچ با تی آر ایکس

حرکت پلانک با تی آر ایکس

برای انجام این حرکت طناب ها در ارتفاع ۳۰ سانتی متری از سطح زمین نصب کنید. پاها را در داخل بندها قرار داده و به کمک شکمتان تعادل بدن را حفظ کنید و با اتکا به ساعد دستها در این حالت بمانید. حرکت پلانک برای شش تکه شدن عضلات شکم تاثیر بسیار زیادی دارد.

 حرکت پلانک با تی آر ایکس

پیشنهاد

اگر وقت و زمان کافی، یا ازدحام و شلوغی و یا هردلیل دیگری تمایل ندارید برای ورزش کردن به باشگاه بروید و در عین حال به سلامت جسمی، کاهش وزن و تناسب اندام خود اهمیت می دهید به شما پیشنهاد میکنیم بند های TRX را تهیه کرده و با انجام تمرینات آن در منزل، تقویت عضلات و با سوزاتدن چربی های اضافی به لاغری و تناسب اندام دلخواه خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا