۰

فواید و مضرات حلقه ورزشی + عوارض حلقه زدن

فواید و مضرات حلقه ورزشی + عوارض حلقه زدن

در این مقاله شما را با فواید و مضرات استفاده از حلقه هولاهوپ ورزشی و همچنین عوارض حلقه زدن برای خانم ها آشنا خواهیم کرد.

 

خرید حلقه های لاغری با قیمت مناسب از کالاورزش

امروزه ورزش با حلقه لاغری هولاهوپ محبوبیت خاصی بین افراد جامعه خصوصاً بانوان پیداکرده است. افرادی که فرصت کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی را ندارند انجام فعالیت ورزشی به‌وسیله حلقه ورزشی را بهترین راه ممکن برای ورزش در منزل حتی برای بازه زمانی محدود مناسب می‌دانند از جهتی که این حلقه‌ها بسیار کم‌هزینه و اقتصادی نیز هستند در بین بانوان بسیار محبوب شده‌اند. اگر مایل هستید که با حلقه لاغری چربی‌های شکم و پهلوی خود را از بین ببرید باید چند نکته مهم قبل از انجام این ورزش را رعایت کنید.

  • قبل از شروع تمرین با حلقه، لباسی بپوشید که دقیقاً اندازه بدنتان باشد تا انجام تمرین برای شما راحت‌تر کند.
  • برای شروع تمرین، حلقه‌ای انتخاب کنید که مناسب با شرایط فیزیکی شما باشد و در انتخاب آن فاکتورهایی مانند اندازه حلقه، مدل، حالت و حتی رنگ بسیار مهم است که باید با آن‌ها توجه داشته باشید.
  •  به‌طور حتم در مراحل اولیه تمرین حلقه از کمر به پائین خواهد افتاد، در این حالت از تمرین تا یافتن تمرکز کافی ناامید نشوید و به تلاش خود ادامه دهید. مهم‌ترین نکته در حلقه زدن، زمانی است که شما بر آن تسلط پیدا می‌کنید، در این هنگام است که شما بر آن شده‌اید تا از شر چربی‌های اضافی شکم و پهلوی خود رهایی پیدا کنید.

مضرات استفاده از حلقه لاغری

مزایای ورزش با هولاهوپ یا حلقه لاغری

حلقه زدن تمرینی برای هسته بدن

حلقه زدن بطور منظم، می تواند به شما کمک کند تا ماهیچه شکم و دور کمرتان به سرعت تقویت شود و چربی های این نواحی که اغلب مشکل سازند، از بین بروند. مطالعات نشان می دهد که حلقه زدن، می تواند چربی هایی که برای مدت زیادی در بدن مانده و سفت شده، به سختی از ماهیچه ها جدا می شوند و برای قلب مضر است را به سوزاند. این موقعیتی است که آن را  برد- برد می نامیم.

هولاهوپ تمرینی برای کل بدن

تحقیقات اخیربه این نکته اشاره دارد که تمرین کردن با هولاهوپ باعث تقویت ۳۰ ماهیچه در بدن می شود. از ترکیب کردن بعضی حرکات باهم، می توانید به راحتی روی بازوها، ران ها و هسته بدن کار کنید. هولاهوپ باعث چربی سوزی می شود. اخیرا شورای ورزش آمریکا ثابت کرده است که هر یک ساعت حلقه زدن، بالای ۴۰۰ کالری می سوزاند. همچنین اگر بخش های دیگری مثل دست ها و پاها در تمرین با هولاهوپ درگیر شوند، در هر ساعت حلقه زدن، بیش از ۶۰۰ کالری خواهید سوزاند. بر طبق پژوهشی در سال ۲۰۰۹، حلقه زدن با شدت بالا برای ۸ دقیقه به شما یک تمرین عالی قلبی عروقی میدهد و باعث میشود ۵۰ کالری بسوزانید؛ یعنی ۶.۵ کالری در هر دقیقه! براساس مطالعات شورای ورزش آمریکا، با حلقه زدن ۷ کالری در دقیقه سوزانده می شود.

هولاهوپ برای قلب مفید است

حلقه زدن یک تمرین با شدت بالا برای ماهیچه ها است. به خصوص برای ماهیچه ای که از اهمیت خاصی برخوردار است؛ یعنی قلب! هر کسی که حلقه می زند، می داند که در همان دقیقه اول ضربان قلب بالا می رود. تمرین با هولاهوپ برای ۲۰ دقیقه در روز با شدت زیاد، یک فعالیت فیزیکی است که برای بهبود یافتن و حمایت کردن از سلامتی توصیه می شود.

هولاهوپ انعطاف پذیری و استحکام ستون فقرات را بهبود می بخشد

حرکاتی که با حلقه انجام می دهید، به دلیل تمرین دادن ستون فقرات، می تواند انعطاف پذیری شما را افزایش دهد و همچنین از آسیب دیدگی کمر و پشت جلوگیری کند. زمانیکه حلقه می زنید، خود را با ریتم خاصی به جلو و عقب تکان می دهید و کل وزنتان را در امتداد یک راه منتقل می کنید. این حرکت فشار را از استخوان خاجی و اطراف آن برمی دارد و در نتیجه ی بهتر شدن استخوان خاجی، ستون فقرات نیز اصلاح می شود، جریان خون در آن بهبود یافته و انعطاف پذیری کلی آن افزایش می یابد.

هولاهوپ هماهنگی بین چشم و دست و دیگر توانایی های حرکتی را بهبود می بخشد

مانند همه ورزش های دیگر، حلقه زدن هم بین چشم و دست هماهنگی ایجاد می کند و با این کار علاوه بر ماهیچه ها، مغز را نیز به چالش می کشد. حلقه زدن در جهت طبیعی و جهت معکوس، یک موقعیت عالی است که مغز را درگیر کرده و با چرخیدن به سمت غالب و سپس به سمت غیر غالب، تعادل بدنتان را تضمین می کند.

هولاهوپ، عامل شادی

در کنار مزایا بی نظیر فیزیکی و تناسب اندام که هولاهوپ برایتان به ارمغان می آورد، خیلی از ما عاشق آن می شویم؛ به این خاطر که به ما حس خوشحالی می دهد. در کنار اینکه با حلقه زدن آندروفین در بدن ترشح می شود، پس از تمرین با آن می توانید تاثیر مثبت این فعالیت را در روحیه تان احساس کنید.

بعد از ورزش با حلقه، اغلب ما احساس جوانی، قدرت و ا اعتماد به نفس خواهیم داشت، به بیان دیگر حس بهتری به خودمان داریم. ورزش با هولاهوپ هم مانند دویدن، می تواند یک فعالیت فردی یا گروهی باشد. تنها چیزی که به آن احتیاج دارید، یک حلقه است که در مرکز بدنتان قرار می گیرد و فعالیت سالم برای شروع یا پایان یک روز بلند است که می توانید با خانواده یا دوستان آن را انجام دهید. ۸ دقیقه حلقه زدن در روز، راهی برای رسیدن به تناسب اندام و روشی برای زندگی سالم است.

مضرات تمرین با حلقه لاغری و عوارض حلقه زدن

حلقه زدن، ورزشی است که به تقویت عضلات شکم و میانی بدن کمک می کند و در عین حال سبب سوزاندن چربی های اضافی این نقاط می شود ولی برای این ورزش باید نکات ایمنی را نیز در نظر داشت. استفاده از حلقه لاغری برای افرادی که تجربه آسیب دیدگی از ستون فقرات،دیسک کمر و یا شکستگی در این نقاط را دارند به هیچ عنوان توصیه نمی شود و افرادی که از مشکلات قلبی رنج می برند پیش از اقدام به فعالیت با حلقه ورزشی حتما باید با پزشک متخصص مشاوره کنند. استفاده از حلقه هایی با وزن بیش از ۲ کیلوگرم سبب فشار و کبودی در کمر می شود وبرای تمرین، انتخاب وزن مناسب حلقه خود یک فکتور مهم محسوب می شود. استفاده نا متعارف و بیش از اندازه سبب فشار در پهلوها و کمر خواهد شد و پیشنهاد می شود در روز بیشتر ۴۰ الی ۴۵ دقیقه با حلقه تمرین نشود. برای کم شدن فشار تمرین می توان هر ۵ دقیقه جهت گردش حلقه را تقییر داد که این عمل خود یک نوع تنوع در انجام تمرین است و می توان برای کم کردن فشار حاصل از تمرین بر روی زانوها، پاها را کامل صاف نگه نداشت و هر از گاهی حرکات ایستایی پا را عوض کرد. در صورت رعایت این اصول تمرینی حلقه ورزشی هیچ ضرری برای سلامت بدن نخواهد داشت و با انجام یک برنامه تمرینی مناسب می توان به تناسب اندام رسید.

فواید حلقه زدن

آیا حلقه زدن باعث لاغری می‌شود؟

حلقه هولاهوپ بیش از 60 سال است که به عنوان یک سرگرمی محبوب شناخته شده است. اگر از حلقه لاغری قبلاً استفاده نموده‌اید به‌خوبی می‌دانید تلاش برای چرخاندن و نگه‌داشتن آن در اطراف شکم و پهلوها یک تمرین چالش‌برانگیز خواهد بود. کاهش وزن و لاغری می‌تواند به‌سلامت قلب و عروق و همچنین بهبود تنفس و گردش خون کمک کند. با این حال رژیم غذایی مناسب در کنار روش‌های مناسب ورزشی می‌توان به روند تناسب‌اندام و لاغری افراد کمک شایانی نماید. زمانی که شروع به حلقه زدن می‌کنید ضربه‌های متوالی موجب کاهش چربی‌های اطراف شکم و پهلوها خواهد شد. حلقه‌های ورزشی هولاهوپ برای خلاص شدن از شر چربی‌های سرسخت شکم مفید خواهند بود زیرا عضلات اطراف کمر و همچنین هسته مرکزی تحت‌فشار قرار گرفته و مزایای زیادی را در ورزش‌هایی چون زومبا و یا پیلاتس خواهد داشت.

طبق مطالعه‌ای که در سال 2010 در دانشگاه Wisconsin در امریکا انجام شد، هولاهوپ می‌تواند 7 کالری در دقیقه بسوزاند و این بدان معنی است که فقط در طی 10 دقیقه حدود 70 کالری می‌سوزانید و طبق همین مطالعه از بین حدود 60 نفر داوطلب که ضربات قلب آنها به طور متوسط 151 ضربه در دقیقه داشته‌اند می‌شود نتیجه گرفت این یک تمرین عالی قلبی عروقی می‌باشد.

برای کاهش وزن چه میزان باید حلقه بزنیم

یک نکته را به یاد داشته باشید، کاهش وزن این نیست که ببینید اعداد و ارقام تقریبی نرخ کالری سوزی در یک مقیاس کاهشی و یا افزایشی می‌باشد. بلکه کاهش وزن و لاغری مربوط به اتخاذ یک تصمیم بزرگ برای یک سبک زندگی جدید است به‌نوعی که با تغییرات اساسی در برنامه روزمره می‌توان به اهداف خود دست یافت. سعی کنید در ابتدا با 5 دقیقه کار خود را آغاز نمایید و سپس بسته به توانایی بدنی خود 5 دقیقه دیگر نیز به تمرین اضافه نمایید. برای مثال اگر اولین‌بار در 5 دقیقه تمرین می‌کنید 2 دقیقه استراحت نمایید و سپس 10 دقیقه بعدی را آغاز کنید. تا اینکه حدود 20 تا 30 دقیقاً این کار را انجام دهید. البته می‌توانید در کنار آن ورزش‌های مکمل مثل دراز و نشست را نیز انجام داد.

حلقه هولاهوپ مناسب، حلقه‌ای است که با سن، وزن و تجربه تمرین شما در ارتباط باشد. وزن حلقه نیز به میزان وزن شما بستگی دارد و اگر وزن شما کمتر از 60 کیلوگرم است اصلاً توصیه نمی‌شود که از حلقه‌های لاغری سنگین استفاده نمایید.

معجزه حلقه لاغری در آب کردن چربی‌های شکم و پهلو

این وسیله ساده و کاربردی علاوه بر اینکه یک سرگرمی است می‌تواند تمرینی عالی در تناسب‌اندام شما باشد. ما در این مقاله 5 معجزه عالی را برای تمرین با این حلقه معرفی خواهیم کرد پس در ادامه با ما همراه باشید.

چربی‌سوزی به‌اندازه تردمیل

طبق تحقیقات به‌عمل‌آمده در American council ورزش‌های Hula Hooping می‌تواند در بهترین حالت بیشتراز 400 کالری در ساعت بسوزاند. بنابراین اگر حرکات بازوها و وزنه‌ها را با هم محاسبه کنید این کالری سوزی نیز بالاتر خواهد رفت.

تقویت قلب

اگر حدود 15 دقیقه از این حلقه لاغری استفاده نمایید می‌توانید ضربان قلب خود را حس نمایید اگر هر روز 15 تا 30 دقیقه نیز تمرینات با این حلقه ورزشی را ادامه دهید عضلات قلب شما تقویت خواهد شد همین امر باعث می‌گردد جریان خون سریع‌تر پمپاژ شده و به‌تمامی عضلات خون‌رسانی شود. این تمرینات فشارخون شما را کنترل کرده و مزایای خارق‌العاده‌ای را به همراه دارد.

بهترین گزینه برای کارمندان

هنگام انجام ورزش‌های هولاهوپ، از جمله فواید حلقه زدن علاوه بر کنترل وزن شما با انجام حرکت‌های متناوب به جلو و عقب باعث کاهش تنش عضلات اطراف استخوان خاجی شکل و ترمیم مجدد آن و همچنین بهبود جریان خون در ستون فقرات و انعطاف‌پذیری کامل آن خواهید شد و بسیاری از کارمندانی که با این وسیله تمرین می‌کنند، بدن سالم‌تر و روحیه بهتری نیز دارند.

لاغری با حلقه هولاهوپ

لاغری با حلقه هولاهوپ

در سال‌های اخیر حلقه هولاهوپ به عنوان یکی از محبوب‌ترین ابزارهای تمرینات ورزشی برای کودکان و بزرگسالان تبدیل شده است زیرا نه‌تنها ارزان هستند بلکه بسیار کاربردی نیز می‌باشند. استفاده از حلقه ورزشی هولاهوپ به عنوان بهترین روش برای هدف قراردادن چربی‌های اضافی اطراف شکم و پهلوهاست. با ترکیب برخی از تمرینات یوگا می‌توانید نرخ کالری سوزی را نیز افزایش دهید. به طور متوسط زنان می‌توانند در یک جلسه 30 دقیقه‌ای 165 کالری و مردان نیز حدود 200 کالری بسوزانند. از همه مهم‌تر استفاده از تغذیه مناسب و کم کالری است. بهتر است در طول دوره تمرین تا جای امکان از مصرف برنج در وعده شام پرهیز کرده و این تمرین را در کنار رژیم مناسب انجام دهید.

چند دستور کلی نیز وجود دارد اگر سن کودکان شما حدوداً 10 سال باشد لازم است تا حلقه کوچک بخرید. اگر بین 10 تا 14 سال باشد حلقه متوسط و اگر سن بالاتری نیز داشته باشد می‌توانید از حلقه‌های بزرگ بازار استفاده نماید. اگر می‌خواهید به‌صورت حرفه‌ای‌تر کار کنید پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام هر فعالیتی ابتدا بدن خود را گرم کنید. گرم کردن قبل از ورزش باعث خواهد شد تا بدن شما در برابر آسیب محافظت شود. بعد از آن می‌توانید برخی تمرینات ورزشی چون اسکات، لانج، حرکت دراز و نشست و حرکات برپی را نیز به مدت 1 دقیقه انجام دهید.

همچنین برای زیر شکم از حرکات کمکی زیر همراه با رژیم غذایی مناسب استفاده کنید: حرکات زیر شکم با بارفیکس - حرکت کرانچ با وزنه - حرکت زیرشکم پارالل- حرکت کرانچ معکوس و ...

آیا حلقه زدن برای بدن ضرر دارد؟

چرخاندن حلقه‌های لاغری به دور کمر به‌نوعی یک تمرین لذت‌بخش و البته کمی سخت خواهد بود. اگرچه حلقه زدن یک ورزش کالری سوز به‌حساب می‌آید اما معایب و مضرات حلقه زدن باعث برخی آسیب‌های جزئی به بدن شده که ممکن است در صورت عدم راهنمای مناسب در تمرینات خطرات قابل‌توجهی نیز داشته باشد. از جمله معایب حلقه لاغری می‌توان به برخی از موارد ذیل اشاره کرد.

تحریک پوست

برخی حلقه‌های لاغری که از مواد بی‌کیفیت ساخته می‌شوند، هنگام تمرین به دلیل تماس با پوست ممکن است باعث قرمزی و خارش شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود در صورتی که این علایم را مشاهده کردید علاوه بر استفاده از حلقه‌های هولاهوپ استاندارد، لباس مناسب تمرین نیز به تن کنید.

کبودی

یکی از متداول‌ترین معایبی که ممکن است اکثر این محصولات داشته باشند کبودی بدن خواهد بود. این امر هم کاملاً طبیعی است به دلیل اینکه نیروی گریزازمرکز در هنگام چرخش بیشتر می‌شود و مقاومت حلقه و برخورد با بدن باعث افزایش فشار به روی مویرگ‌های زیرپوست شده و آن را به‌نوعی از بین خواهد برد. همین امر باعث کبودی موقت می‌شود البته ازآنجایی‌که بدن به‌مرور این مویرگ‌ها را ترمیم می‌کند کبودی نیز از بین خواهد رفت. توصیه می‌شود زمان تمرینات را در ابتدا کوتاه نمایید.

درد عضلانی

درد عضلانی یا التهاب تاندون‌ها از دیگر معایب ورزش‌های Hula Hoop خواهد بود اگر عضلات شما از چرخاندن حلقه به دور کمر و یا بازوها دچار خستگی شود و درد عضلانی آغاز گردد برای رفع این مشکل بهتر است بعد از تمرین اولیه حرکت خود را معکوس نمایید و مدتی را برای ریکاوری بدن در نظر بگیرید.

فواید حلقه لاغری برای سلامتی بدن

استفاده از این ورزش مفرح و پرکاربرد فواید زیادی دارد که لاغری کمترین آن است. می‌توان در هر مکانی از جمله منازل و مسافرت‌ها از آن استفاده کنید. تمرین با حلقه‌های هولاهوپ در صورتی که به طور منظم انجام شود منجر به تقویت قلب و ریه، کاهش خطرات قلبی و عروقی و استرس، بهبود جریان خون و افزایش سیستم ایمنی می‌شود.

روند کارکردن با حلقه لاغری برای تازه‌کارها

اگر مبتدی هستید ابتدا بایستی با توجه به وزن خود یک حلقه مناسب و سبک بخرید. ترجیحاً با حلقه‌های معمولی با برجستگی‌های کوچک شروع کنید. طبق استاندارد بهتر است حدود 5 دقیقه در مرحله اول تمرین کنید. این امر باعث خواهد شد شرایط فیزیک جسمی شما نیز عادت کند. به‌تدریج و آرام سرعت حرکات را افزایش دهید تا جایی که به 30 تا 40 دقیقه تمرین روزانه برسید. توصیه می‌شود تمرین خود را به بازه‌های زمانی کوچک‌تری تقسیم کرده و بعد از هر پارت استراحت 2 تا 5 دقیقه‌ای، جهت حرکت را معکوس نمایید.

چند نکته مهم قبل تمرین با حلقه ورزشی

  • قبل از شروع تمرین حلقه لباسی بپوشید که دقیقا اندازه بدنتان باشد تا انجام تمرین برای شما راحت تر باشد.
  • برای شروع تمرین حلقه ای انتخاب کنید که مناسب با شرایط فیزیکی شما باشد و در انتخاب آن فاکتورهایی مانند اندازه حلقه، مدل، حالت و حتی رنگ حلقه مهم است که در ادامه به آنها بیشتر خواهیم پرداخت.
  • به طور حتم در مراحل اولیه تمرین حلقه از کمر شما خواهد افتاد در این حالت از تمرین و تا یافتن تمرکز کافی برای ناامید نشوید و به تلاش خود ادامه دهید.
  • مهمترین نکته در حلقه زدن هنگامی است که شما بر آن تسلط پیدا می کنید در این هنگام است که شما بر آن شده اید تا از شر چربی های اضافی شکم و پهلوی خود رهایی پیدا کنید. 

 

 

 

 

نظرات کاربران

رقیه :

سلام وزن من ۱۶۳ قد ۱۵۶ از چ حلقه وی استفاده کنم شکم و پهلو دارم و بقیه بدنم لاغر

ارسال شده در ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
مدیر سایت ارسال شده در ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب دوست عزیز دقت کنید شاخص سنجش درست در انتخاب حلقه یکی مبتدی و حرفه ای بودن می باشد و در درجه بعدی سن خواهد بود. حال دقت کنید به تنهایی حلقه زدن کافی نیست بایستی علاوه بر رژیم غذایی مناسب از تمرینات مختلف ورزشی نیز استفاده کنید و حلقه زدن را به عنوان یک مکمل وزشی بسیار مناسب در نظر بگیرید. اگر حرفه ای هستید پیشنهاد ما استفاده از حلقه سنگین وزن سوپر رجال خواهد بود. اما هرچه مبتدی باشید بایستی از وزن ها سبک تر شروع کنید. ترتیب بندی درست در پایین نظرات آورده شده است.

zahra :

سلام وقتتون بخیر ببخشید من ۲۳سالمه. و برای آب کردن شکم و باریک کردن کمرم میخوام از حلقه استفاده کنم.لطفا راهنمایی کنید چ نوع حلقه ای بگیرم مناسبه اسمش رو لطف کنید🤍

ارسال شده در ۱۰ تیر ۱۴۰۱
مدیر سایت ارسال شده در ۱۰ تیر ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب در مورداستفاده از نوع حلقه بهترین فاکتور این است که خرید و انتخاب خود را بیشتر بر اساس حرفه ای بودن و یا مبتدی بودن خود قرار دهید و همچنین سن. اگر مبتدی هستید بهتراست ابتدا از حلقه‌های سبک شروع کنید. این نکته را بدانید حلقه زدن به‌تنهایی باعث لاغری 100 در100 نمی‌شود شما بایستی حتماً رژیم غذایی و برنامه منظم ورزشی داشته باشید و حلقه زدن را به‌عنوان یک ورزش مکمل لاغری بدانید. اگر می‌خواهید چربی سوزی بهتری در تمرینات داشته باشید و به نوعی حرفه ای هستید ما حلقه دوبل مغناطیسی و یا سوپر رجال رو به شما پیشنهاد می‌کنیم. ترتیب حلقه‌ها از سبک به سنگین هم خدمتتان عرض می‌کنم و فقط این‌رو به یاد داشته باشید هرچه حلقه سنگین‌تر باشد ضربات بیشتری به چربی‌ها وارد می‌کند و به‌نوعی فرآیند لیپولایز و چربی سوزی بالا می‌رود. 👈 ترتیب تمامی حلقه‌های شرکت رجال از سبک به سنگین شامل 1️⃣حلقه لاغری کوچک آج‌دار 2️⃣ حلقه بزرگ آجدار 3️⃣ پنجره‌ای رجال 4️⃣ ستاره‌ای 5️⃣ تایکو 6️⃣ دوبل آریو 7️⃣ دوبل مغناطیسی 8️⃣ حلقه سوپر رجال

معصومه :

با حلقه های ساده میشه لاغر شد؟

ارسال شده در ۱ تیر ۱۴۰۱
مدیر سایت ارسال شده در ۱ تیر ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب پیشنهاد ما خرید حلقه دوبل آریو و یا دوبل مغناطیسی است. اما به موارد زیر دقت کنید. ببیند اصول حلقه زدن درصورتی که طبق برنامه روش حلقه زدن پیش بروید لاغری است اما تجربه ثابت کرده بسیاری از افراد برای لاغری بیشتر و تاثیرات دائم از حلقه های متوسط رو به بالا استفاده می کنند البته اگر مبتدی هستید حلقه سنگین به شما پیشنهاد نمی شود. بهتر است حلقه ای استفاده کنید که همان ابتدا به پهلوها و کمر ضربات ریزی میزند درست است درد دارد اما اولین اصول در بالارفتن متابولیسم و لیپولایز کردن چربی های دور پهلو همین است. البته دقت کنید کلا ورزش با حلقه هولاهوپ به تنهایی باعث نمیشود شما لاغر شوید حتما ممارست در کار، برنامه و همچنین رعایت رژیم غذایی مناسب چاره کار است. برای لاغری بهتر است صبح ها با معده خالی شروع به حلقه زدن کنید زیرا ورزش در صبح به دلیل اینکه قند خون شما ناشتا است بدن مجبور است برای انرژی از چربی های اضافه شما استفاده کند.

Mehrnaz :

سلام وقتتون بخیر من حدودا دو سال هست که حلقه حرفه ای استفاده میکنم و راضی بودم اما جدیدا سوالی برام پیش اومده... اینکه ورزش با این حلقه ها باعث خونریزی کلیه ها میشه؟ خیلی نگران شدم ممنون از پاسخگوییتون

ارسال شده در ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
مدیر سایت ارسال شده در ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام و عرض خیر دوست عزیز حلقه زدن اصولی بیشتر روی فرایند لیپولاز کردن چربی های بدن تاثیر گذار است.

یاسر :

سلام خسته نباشید من وزنم ۸۰وقدم ۱۶۵ چربی ناحیه شکم وپهلو .ازچه حلقه ای استفاده کنم قبلاازحلقه های ساده استفاده میکردم ولی فایده نداشت

ارسال شده در ۲۸ فروردین ۱۴۰۱
مدیر سایت ارسال شده در ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب حتما نظرات و مقالات مرتبط سایت رو مطالعه بفرمایید.روش های دقیق حلقه زدن در این مطالب کامل توضیح داده شده. برای شروع مدل تایکو مناسبه.اگر قبلا تمرین کردید میتوانید مدل دوبل مغناطیسی رو هم تهیه بفرمایید البته به همراه رژیم غذایی مناسب.

زینب :

سلام من 50کیلو ام و 18سالمه...البته برای لاغری از حلقه استفاده نمی کنم...جدیدا یه حلقه گرفتم 1300گرمی ودارای برجسنگی های ژله ای ، خیلی اذیت میشم و فشار ب کمرم و شکمم وارد میشه... بنظرتون بذارمش کنار؟؟؟

ارسال شده در ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
مدیر سایت ارسال شده در ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام وعرض ادب به صورت کلی بهتره اگر تازه کار هستد از حلقه های معمولی استفاده کنید البته این وزن حلقه مناسبه و اصول کالری سوزی تو این حلقه های اینه که مقداری ممکنه کبودی و درد را حس کنید این اساس کار لاغری هستید و بایستی مداومت در کار داشته باشید.

Hosein :

سلام خدمت شما.بنده میخوام تازه حلقه زدن رو شروع کنم که وزنم 78 کیلو هستش و دچار دیسک کمر هستم 1_ایا میتونم با یک حلقه با خانومم باهم دیگ استفاده کنیم 2_ایا حلقه برای دیسک کمر مشکلی داره 3_شما برای شروع چه حلقه ای رو پیشنهاد میکنید با تشکر از شما

ارسال شده در ۲۳ اسفند ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

باسلام و عرض ادب اگر دیسک کمر دارید بهتراست که تا حد امکان از حلقه استفاده نکنید مگر با تایید پزشک متخصص.در صورت تایید از حلقه های سبک تر مثل ستاره ای یا فضایی استفاده کنید.

هنگامه :

سلام روز و روزگارتون خوش دوستان. یک خانم خانه دار هستم گرفتار چاقی زیاد . 85کیلو با قد 158. متاسفانه درگیر شکم بسیار بزرگ و باسن و ران نسبتا. کامنتهای دوستان و جوابهای کامل و دلسوزانه شما عزیزان خواندم. اما با این شرایط کدام حلقه من خریداری کنم. تحرک خاصی ندارم نهایت پیاده روی ساده . ضمن اینکه ده سال پیش عمل هیپ لگن راست انجام دادم. چاقی شکم خیلی اذیتم میکنه.

ارسال شده در ۲۲ بهمن ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب ممنونم از نظر شما. ببینید دوست عزیز حلقه های لاغری به عنوان یک مکمل به حساب می آیند در کنار یک رژیم سالم غذایی. به شما پیشنهاد میکنیم در صورتی که مبتدی هستید از حلقه متوسط استفاده کنید مثلا حلقه تایکو و رفته رفته حلقه های سنگین را خریداری کنید. حلقه سنگین بازار سوپر رجال بوده که ما هر دو را در سایت کالاورزش موجود داریم. اگه روش اصولی حلقه زدن را هم مطالعه کنید به مرور فرایند لیپولایز کردن چربی های شکم و اطراف عضلات هسته ای شروع میشه و عمل کالری و چربی سوزی انجام میشه دقت کنید حلقه زدن بایستی مداومت داشته باشه و اگه هنگام زدن کبودی و یا درد حس کردید نباید منصرف بشید. موفق باشید.

احمدی :

ببخشید این درسته که میگن حلقه زدن به رحم خانمها آسیب میزنه؟

ارسال شده در ۲۶ دی ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۲۷ دی ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب در این مورد خدمتتون باید عرض کنم حلقه لاغری در صورتی که اصولی و طبق راهنمایی که در سایت آورده شده تمرین شود آسیبی به بخش ذکر شده وارد نمی شود. در صورت درد و یا بیماری خاصی حتما قبل از تمرین با پزشک خود مشورت نمایید.

Ali zaernia :

سلام من ۴۰۰ الی ۵۰۰ تا حلقه میزنم و حلقه ساده نیست آج دار هست یعنی یک برامدی روش داره الان بعد ۳ ماه پهلو هام دو طرف شروع به درد کردن گرفته البته همیشگی نیست بعضی وقتها تیر بدی میکشه فعلا دیگه حلقه نمیزنم به نظر شما میتونه به کلیه اسیب بزنه

ارسال شده در ۲۰ آذر ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۲۱ آذر ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب بهتره نوع حلقه زدن را بر اساس زمان کنترل کنید مثلا روزی 15 دقیقه یا نهایتا 30 دقیقه اگر مبتدی هستید از 5 دقیقه شروع کنید و بدن خود را هیدراته کنید و هر از گاهی دور حلقه زدن را تغییر بدین درد گرفتن جزئی از حلقه زدن هست و پیشنهاد میکنیم از حلقه های خیلی سنگین در ابتدای کار استفاده نکنید.

زهرا :

سلام من ۶۹ کیلو هستم میخاستم بدونم متناسب با این وزن چه حلقه ای با چه وزنی بخرم.مبتدی هستم

ارسال شده در ۱۰ مهر ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۱۱ مهر ۱۴۰۰

با سلام و عرض ادب اگر مبتدی هستید با حلقه های تک برجسته مثل مدل فضایی یا تایکو شروع کنید و بعد از مدتی سراغ حلقه های دوبل بروید.دقت داشته باشید روزهای اول بیشتر 3 تا 5 دقیقه تمرین نکنید. نحوه صحیح حلقه زدن در کامنت ها و خود مقاله درج شده.به دقت مطالعه نمایید.

ارزو :

من وقتی ۱۰ دقیقه حلقه میزنم شروع میکنم به عرق کرددر قسمت ستون قفرات ،ایا درسته یا باید در ناحیه ی شکم و پهلو تعریق انجام بشه

ارسال شده در ۵ مهر ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۵ مهر ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب بله دوست عزیز.بیشتر قسمت بالای تنه درگیر میشه.حتما موارد گفته شده در مقاله رعایت شود و هر 15 دقیقه 5 دقیقه استراحت به خود بدهید. به هیچ عنوان با کمر خیلی شدید به حلقه ضربه نزنید و فقط با نرمی و پیچش کمر حلقه را به چرخش درآورید.

هانیه :

ببخشید پایین شکم هم کوچک میشع یا فقط بالای شکم و ناحیه ی کمر چون حلقه تا زیر شکم نمیرسه

ارسال شده در ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب بیشترین تاثیر بر روی شکم و ناحیه اطراف آن میباشد( تا حدودی روی زیرشکم تاثیرگذار است). ولی روی اندام های دیگر خیر.میتوانید برای زیر شکم از حرکات کمکی زیر استفاده کنید.البته به صورت مستمر به همراه رژیم غذایی مناسب حرکات زیر شکم با بارفیکس - حرکت کرانچ با وزنه - حرکت زیرشکم پارالل- حرکت کرانچ معکوس و ...

هانیه :

سلام من دو روز حلقه زدن رو شروع کردم و شکمم و کمرم خیلی درد بدی گرفتن آيا اين عادیه باید چکار کنم و اینک حلقه زدن باعث کوچک شدن سینه ها هم میشع یانه

ارسال شده در ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

سلام بله درد در روزهای اول تمرین طبیعی هست.البته دقت کنید روزهای اول بیشتر از 5 دقیقه تمرین نکنید.کم کم به زمان تمرین اضافه کنید.حداکثر زمان تمرین 30 تا 45 دقیقه برای کسانی است که مدت زیادی تمرین میکنند.بعد از هر 15 دقیقه، 5دقیقه استراحت.

Sepideh Sadat :

سلام ببخشید من دوماه دستگاه ای یو دی گذاشتم. ول چند روزی حلقه ی ورزشی از اینا توش دایره دایره کوچیک‌هست خریدم میخواستم بدونم برای ای یو دی ضرر ندار. یه وقت دستگاه خارج نشه ؟

ارسال شده در ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

با سلام و عرض ادب بهتره در این مورد با پزشک خود مشورت نمایید.

رم :

اگر هر روز مدام حلقه بزنیم و بعد از چند ماه دیگه نخواهیم بزنیم چربی های شکمشون که آب شده دوباره برمیگرده وچاق میشیم؟

ارسال شده در ۲۳ شهریور ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۲۴ شهریور ۱۴۰۰

سلام.به این سرعت خیر. ولی در نظر داشته باشید که ورزش کردن و رژیم یک سبک زندگی هست که باید مستمر رعایت بشه حتی با زمان و شدت کمتری نسبت به قبل.

ریحان :

سلام من دارم کنار ورزش روزانه از حلقه استفاده میکنم الان چندروزه اجزای داخلی شکمم درد میکنه ایا ربطی داره به حلقه؟ اینم بگم من نسبتا لاغرم و چربی زیادی ندارم ولی برای تناسب بیشتر انجام میدم

ارسال شده در ۱۹ شهریور ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۲۰ شهریور ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب ببنید اینکه مقداری درد و کبودی رو حس کنید تو هفته ای اول طبیعیه اما یک سری روش اصولی خدمتتون خواهم گفت حتما این موارد را رعایت کنید. سعی کنید اگر تازه کار هستید به هیچ وجه در همان ابتدا حلقه لاغری سنگین نخرید. البته سبک هم نخرید سعی کنید از حلقه های مناسب با مهارت خود بهره ببرید برای خرید حلقه میتوانید از کارشناسان کالاورزرش مشورت بگیرید. اما چه طور حلقه بزنیم؟ اولا یادتان باشد حلقه زیاد سبک هم نخرید چون تاثیر آنچنانی ندارد. سعی کنید هنگام حلقه زدن حرکات ریتمیک و منظم به بدن خود، باسن و دست ها دهید این عمل باعث میشود سطح متابولیسم بدن شما بالا رفته و شروع به گرم کردن اصولی کنید. سعی کنید به صورت دایره ای تمرین ریتمیک کنید. بهترین زمان استاندارد هر روز از حدود 5 تا 10 دقیقه تمرین با حلقه است. شما مثلا زمانی که 3 دقیقه حلقه زدید دور چرخش را تغییر دهید مثلا اگر چرخش از راست به چپ است حالا از چپ به راست انجام دهید. بهتر است زمان را به مرور در تمرینات خود به حدود 30 دقیقه برسانید.( این نکته را یادتان نرود حتما از مایعات زیاد استفاده کنید تا عمل تعریق و به نوعی لیپولایز بدن شما به بهترین شکل ممکن انجام شود و مواد سمی از درون بدن شما دفع گردد. اگه جثه شما کوچک هست و از حلقه خیلی سنگین استفاده میکند خوب این درد طبیعی است.

Fatima :

من میخوام کل بدنم باهم لاغر بشه آیاحلقه فقط و فقط چربی های شکم وپهلوروآب میکنه؟؟

ارسال شده در ۱ شهریور ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۲ شهریور ۱۴۰۰

سلام حلقه زدن به صورت روزانه موجب کالری سوزی میشود. ولی بیشترین تاثیرش روی شکم و چربی های پهلو است.

سحر :

سلام من دارم وزنم رو زیاد میکنم و می خوام چاق بشم ولی از اونجایی که چاقی همیشه اول از شکم شروع میشه می خوام حلقه بزنم تا شکمم جلو نیاد به نظرتون کار درستیه یا همون باز باعث لاغری میشه؟

ارسال شده در ۱۸ مرداد ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب حلقه زدن اگر اصولی و درست باشه بیشتر باعث اب شدن چربی های اضافه شکم و پهلو میشه. ابتدا روزی 3 تا 5 دقیقه حلقه بزنید و رفته رفته مدت تمرین را اضافه کنید تا حداکثر 2 زمان 15 دقیقه ای .بین هر زمان 5 دقیقه استراحت. تا حد زیاد از خوردن برنج خودداری کنید.برای گرم کردن هم دراز نشست پیشنهاد میشه.

Nazgool :

سلام دوستان من وقتی حلقه میزنیم کم درد بدی میگیرم .این بنظرتون موقعتی ؟ممکن اسیبی ب کمرم بزنه؟

ارسال شده در ۸ مرداد ۱۴۰۰
مدیر سایت ارسال شده در ۹ مرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز اگر سابقه بیماری و یا دیسک کمر دارید، از حلقه استفاده نکنید.همچنین دقت کنید به هیچ عنوان نباید با کمر به حلقه ضربه بزنید و فقط با چرخش کمر و به نرمی حلقه زده شود. در روزهای اول تمرین نیز بیشتر از 3 تا 5 دقیقه تمرین نکنید.در صورت تداوم درد، از حلقه های سبک تر استفاده کرده ویا با پزشک مربوطه مشورت نمایید.


امتیاز دهید :
ثبت نظر
کد امنیتی
whatsapp whatsapp phone