۰

راکت پینگ پنگ

راکت پینگ پنگ

راکت پینگ‌پنگ در هر کشوری با نام مختلفی بیان می‌شود برای مثال اروپایی‌ها به این محصول Bat می‌گویند و آمریکایی‌ها آن را با نام Paddle می‌نامند؛ اما فدراسیون جهانی تنیس روی میز و پینگ‌پنگ ITTF رسماً این نام را راکت نهاد. بازی پینگ‌پنگ در دهه اواخر قرن 19 میلادی با توپ‌های از جنس چوب‌پنبه ساخته می‌شدند. دسته‌های راکت پینگ‌پنگ در آن زمان بسیار شبیه بدمینتون امروزی بود و تقریباً با دسته‌های 50 سانتی‌متری با سطح مقطع پوسته‌ای عرضه می‌شد. در ابتدای قرن 20 میلادی دسته‌های راکت به‌طور قابل‌توجه ای تغییر پیدا کرد و اندازه آن‌ها کمی کوتاه‌تر شد.

کم‌کم دسته‌های راکت چوبی شدند و سرانجام در سال 1952 میلادی کشور انگلستان برای اولین بار لاستیک را بر روی سطح مقطع این راکت‌ها تعبیه نمود. طراحی راکت‌های پینگ‌پنگ در کنار توپ‌های سلولوئیدی این ورزش را به معنای واقعی کلمه دگرگون کرد. بعدها به‌جای استفاده از رویه لاستیکی از زیره و کتان نیز استفاده می‌شد.

راکت پینگ پنگ

انواع راکت استاندارد برای پینگ پنگ

زمانی که می‌خواهید اقدام به خرید راکت پینگ پنگ کنید مطمئناً ممکن است از مدل‌های متنوع و قیمت‌های متفاوت در بازار لوازم ورزشی متعجب شوید و ندانید که کدام راکت استاندارد پینگ پنگ مناسب شما است؛ بنابراین چگونه می‌توانیم یک انتخاب آگاهانه و درست داشته باشیم؟ تمام آنچه را که شما نیاز دارید کمی دانش است تا بتوانید در خرید این محصولات آگاهانه انتخاب کنید. اینکه بدانیم چه چیزی راکت‌ها را از یکدیگر متفاوت می‌کند تا شما بتوانید یک راکت استاندارد و مناسب تهیه نمایید امری بسیار مهم است.

در حال حاضر به دلیل تفاوت قیمت‌ها در جنس و کیفیت، خرید غیرآگاهانه علاوه بر پرهزینه بر بودن ممکن است محصول موردعلاقه شمارا شامل نشود. بااین‌حال طبق قوانین رسمی فدراسیون ورزشی پینگ‌پنگ یک راکت می‌تواند از هراندازه، شکل و یا جنسی باشد اما تیغه و دسته آن بایستی کاملاً صاف باشد و حداقل از 85 درصد چوب طبیعی تشکیل گردد. با این‌حال اکثر راکت‌ها ازنظر اندازه تقریباً شبیه به هم هستند و طول استاندارد آن‌ها حدود 25 سانتی‌متر و عرض آن از سطح مقطع حدود 15 سانتی‌متر خواهد بود.

اجزای راکت پینگ پنگ

راکت پینگ‌پنگ از دو بخش مشخصی تشکیل‌شده است بخش اول شامل یک تیغه چوبی که دارای یک دسته است و بخش دوم شامل یک رویه لاستیکی بوده که با استفاده از چسب‌های مخصوصی در هر دو طرف تیغه چسبانده می‌شود. بیشتر محصولاتی که امروزه به بازار عرضه می‌شوند راکت‌های پینگ پنگی است که از رویه لاستیکی و یک لایه اسفنجی مابین چوب و لاستیک تولیدشده‌اند. وجود لایه اسفنجی باعث ضربه بهتر و کنترل عالی توپ شده و به‌نوعی یک حالت فنری به خود می‌گیرد.

اما برخی دیگر از محصولات هستند که توسط ورزشکاران به‌صورت سفارشی انتخاب می‌شوند. معمولاً آن‌ها اجزای راکت را به‌صورت جداگانه خریداری کرده و به‌نوعی اسمبل می‌کنند. این کار نیز به این دلیل است که ورزشکاران حرفه‌ای به دنبال محصولات سفارشی هستند تا کنترل، قدرت و سرعت خود را متناسب با محصول موردنظر هماهنگ کنند. البته این کار با توجه به هزینه بالایش و همچنین تجربه و تخصصی که لازم دارد برای افراد غیرحرفه‌ای توصیه نمی‌شود.

قیمت راکت های پینگ پنگ در کالاورزش

قیمت‌های راکت پینگ پنگ در بازار لوازم ورزشی معمولاً به نسبت کشور سازنده، برند و کیفیت بدنه متفاوت است. از طرفی راکت پینگ پنگ اصل و اورجینال با ارائه 3 فاکتور سرعت، چرخش و کنترل در مدل‌های مختلف مناسب ورزشکاران حرفه‌ای خواهد بود. ازجمله برندهای راکت پینگ پنگ مدل Portzon، راکت پینگ پنگ دونیک، راکت Stiga، راکت Prince، راکت Joola، راکت گلد کاپ و غیره خواهد بود.

هنگام خرید راکت پینگ پنگ به چه نکاتی توجه کنیم؟

ازجمله نکات مهمی که بایستی هنگام خرید راکت پینگ پنگ توجه کنید آشنایی با اجزا، نوع روکش لاستیکی و جنسی متناسب با نوع مهارت شما به‌عنوان فاکتور اصلی این ورزش است. اگر مبتدی هستید لازم نیست بیش‌ازحد در مورد اجزای این محصول نگران باشید. شما به‌راحتی می‌توانید با یک راکت ارزان‌قیمت و استاندارد شروع کنید. شاید واقعاً این نوع راکت‌ها تجربه بسیار حرفه‌ای به شما ندهد اما تا زمانی که در این ورزش حرفه‌ای نشده‌اید مناسب شما خواهد بود.

خرید راکت‌های آماده ابعاد و اندازه استاندارد و مشخصی دارند. بنابراین این محصولات در دسته راکت‌های مونتاژی قرار می‌گیرند و نیازی نیست که آن‌ها را به‌نوعی اسمبل کنید. به‌طورکلی این محصول از 6 بخش تیغه، لاستیک رویه، اسفنج و دسته تشکیل می‌شود که لاستیک رویه و اسفنج در پشت و روی راکت تعبیه خواهند شد. این محصولات معمولاً دارای رویه چسبناک و محکم می‌باشد که به شما در سرعت، چرخش و کنترل توپ کمک شایانی خواهد کرد.

برخی راکت‌ها نیز لایه اسفنجی ضخیم و یا نازکی دارند. اگر این اسفنج لایه ضخیمی داشته باشند مناسب ورزشکاران سرعتی خواهد بود و برای کسانی که مبتدی هستند پیشنهاد می‌شود از لایه‌های نازک استفاده کنند. در مرحله آخر جنس تیغه راکت نیز می‌تواند از چوب و یا کربن تشکیل شود اگر از چوب باشد بایستی طبق قوانین رسمی ITTF حداقل 85 درصد چوب طبیعی باشد.

خرید اینترنتی انواع راکت پینگ پنگ با کیفیت تضمین شده

فروشگاه اینترنتی کالاورزش به‌عنوان مرجع تخصصی لوازم ورزشی با ارائه انواع محصولات ازجمله راکت Ping Pong و متعلقات آن، مناسب همه رده‌های سنی می‌باشد. تمامی محصولات با مهلت تست 48 ساعته و با ارسال سریع به سراسر کشور انجام خواهد شد.

مقالات مرتبط با راکت پینگ پنگ

ارسال شده در : ۲۹ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۵:۱ بعد از ظهر
ارسال شده در : ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۴:۳۹:۱ بعد از ظهر
ارسال شده در : ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۹:۲۵ بعد از ظهر
ارسال شده در : ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۳:۲۳ قبل از ظهر
ارسال شده در : ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۳:۶:۵۵ بعد از ظهر
ارسال شده در : ۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۳:۱۱:۳۷ بعد از ظهر
whatsapp whatsapp phone