فهرست

کش بدنسازی cx و تمرینات آن

کش بدنسازی cx و تمرینات آن ۲۲ دی

در این مقاله به معرفی کش بدنسازی cx، مشخصات و تمرینات بدنسازی با کش cx و همچنین آشنایی با ورزش سی ایکس ورکس (cx worx) پرداخته شده است.

 

۱. ورزش سی ایکس ورکس (cx worx) چیست ؟

۲. مشخصات کش بدنسازی CX

۳. تمرینات کش بدنسازی cx

۳.۱ تمرینات افزایش قدرت و استقامت عضلات شکمی

۳.۲ تمرینات افزایش استقامت و توان عضلات ایستایی بدن

 

ورزش سی ایکس ورکس (cx worx) چیست ؟

سی ایکس ورکس (cx worx)  از ورزش های نوین است که بوسیله شرکت ورزشی لس میلز ابداع شده است.  حرکات تمرینی ورزش cx worx  بیشتر بر قسمت بالایی بدن متمرکز شده و هدف آن تقویت عضلات میان تنه و بالا تنه برای داشتن جسمی نیرومند تر است.
حرکات تمرینی سی ایکس ورکس بر پایه اصول خاصی تدوین شده اند که ورزشکار را بر پایه سطح  مهارت و توانایی ورزشی خود به چالش می کشد. طول مدت تمرینات این ورزش ۳۰ دقیقه می باشد که در آن تکنیک های اصولی و درست ورزش با کش سی ایکس (cx) و تمرینات وزنه آموزش داده می شود. تمرینات این ورزش شامل انجام حرکات و تمرینات قدرتی مانند : اسکات، کرانچ و هوور است که با درگیرکردن عضلات پائینی و بالایی بدن مانند: عضلات شکمی، ران ها، باسن، پهلو، زیر بغل، سینه، عضلات  پشت و کمر و باعث تقویت و پرورش آنها می شود.

بیشتر بدانید : آشنایی با کش پیلاتس و مزایای تمرینی آن

 

مشخصات کش بدنسازی CX

معمولا کش های CX  با نام کش بدنسازی و یا کش لوله ای نیز شناخته می شود. کش CX  از مقاومت، وزن و سنگینی بیشتر نسبت به سایر کش های بدنسازی برخوردار است. این نوع کش از جنس لاستیک بسیار سخت و مقاوم ساخته شده و در دو سر کش دسته هایی از جنس پلاستیک و یا نایلون به جهت سهولت درنگه داشتن کش در هنگام ورزش تعبیه شده است. تعداد حرکات تمرینی کش CX  بسیار گسترده و متنوع است و بر روی تقویت عضلات بالا و پائین بدن متمرکز شده است این کش ها بنا بر قابلیت تمرینی که دارند این امکان را فراهم آورده اند که بتوان در هر فضا و مکانی (باشگاه – منزل – مسافرت) مورد استفاده قرار گیرند این کش بسیار کم حجم و کم جا هستند و براحتی میتوان آن را در ساک جا داد و در هنگام مسافرت از آن استفاده کرد.

بیشتر بدانید : آشنایی با کش استقامتی و مزایای تمرینی آن

 

تمرینات کش بدنسازی cx

تمرین های کش CX  با دو هدف انجام می شود. ۱. افزایش قدرت و استقامت عضلات شکمی و پرورش آنها و ۲. افزایش استقامت و توان عضلات ایستایی بدن (ران ها – کمر- باسن- عضلات پشت)، فرم دهی و پرورش این عضلات.

۱.تمرینات افزایش قدرت و استقامت عضلات شکمی

حرکات تمرینی کش CX برای عضلات شکمی با انجام  چند تمرینی، گردشی، دراز کش و کوهنوردی در وضعیتی صاف در داخل سالن و کرانچ عضلات شکم، زیر شکم، سینه، پهلو در یک برنامه ورزشی ۳۰ دقیقه ای سخت مشکل به چالش می کشد.

 

۲. تمرینات افزایش استقامت و توان عضلات ایستایی بدن

تمرین های افزایش استقامت و توان عضلات ایستایی با تمرکز بر روی عضلات باسن، کمر، پشت و کشاله ران و اجرای  تکنیک های حرکات تمرینی اسکات و هوور با کش CX  این عضلات را درگیرو باعث تقویت هسته بدن  و پرورش عضلات ایستایی خواهد شد.

 

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با انواع لوازم و تجهیزات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا