کش پیلاتس و بدنسازی

کش پیلاتس و بدنسازی

ورزش پیلاتس یا پیلاتیس به‌افتخار مخترع این ورزش، یوزف پیلاتس در سال 1920 نام‌گذاری شده است. نکته کلیدی در ورزش پیلاتس، ایجاد ارتباط بین مغز و اندام‌های بدن است و همانند یوگا بر مبنای شش اصل تمرکز، کنترل، تحرک و انعطاف‌پذیری، تقویت نیروی دفاعی، دقت و تنفس، بنا گردیده است. استفاده از کش پیلاتس در تمرینات ورزشی باعث تقویت عضلات و بهبود وضعیت بدن و همچنین افزایش انعطاف‌پذیری اندام‌ها خواهد شد. تمام آنچه را که برای تمرین ورزشی با کش پیلاتس نیاز دارید شامل یک باند کشی تمرین و تشک نرم است.

به‌طورکلی کش پیلاتس به‌عنوان یکی از لوازم ورزشی قابل‌دسترس به‌حساب می‌آید. که شکل آن مانند یک کش نواری پهن است که در رنگ‌ها و ضخامت‌های گوناگونی وجود دارد. شما می‌توانید بر اساس میزان قدرتی که می‌خواهید به عضلات خود وارد نمایید، ضخامت موردنظر را انتخاب نمایید. کش های پیلاتس هم در باشگاه و هم در منازل مورداستفاده قرار می‌گیرند. درگذشته از کش های پیلاتس در مراکز درمانی و توان‌بخشی بیماران استفاده می‌شد زیرا با این وسیله تحریک اندام‌ها برای بیماران ناتوان بسیار ایده خوبی بود.

انواع کش پیلاتس

اگر بخواهیم یک دسته‌بندی کلی را برای انواع کش های پیلاتس یا کش تمرین بدنسازی در نظر بگیریم به‌طورکلی خواهیم گفت کش تمرین و یا پیلاتس در انواع مختلفی چون دسته‌دار، حلقه‌ای و نواری تولید می‌شوند. که به‌نوعی هم به‌صورت رولی و هم به‌صورت قوطی در بازار وجود دارند. اصلی‌ترین تفاوت در کش های پیلاتس ضخامت آن است که معمولاً بارنگ‌های متنوع مشخص خواهد شد. اگر تجربه کار با کش های تمرین پیلاتس را ندارید، توصیه می‌شود از مقاومت‌های سبک‌تر شروع کنید ولی اگر ورزشکار حرفه‌ای هستید، بی‌شک به دنبال کش های پیلاتس تیره‌رنگ باضخامت بیشتر خواهید بود. لازم به ذکر است این محصول در انواع مارک‌ها ازجمله تراباند، لیوآپ، گلدن استار و غیره عرضه می‌شوند.

کش پیلاتس دسته‌دار

کش پیلاتس دسته‌دار دارای دودسته در ابتدا و انتهای آن بوده که قابلیت ارتجاعی بسیار بالایی خواهد داشت. دلیل وجود دسته در این مدل این است که افراد بدون ترس از لغزیدن کش پیلاتس و آسیب دیدن می‌توانند از دستگیره‌های آن استفاده کرده تا بتواند بهترین نوع تمرینات را انجام دهند. از طرفی انجام حرکات تمرینی با کش پیلاتس دسته‌دار برای تقویت عضلات، انگشتان دست و خصوصاً ران‌ها خواهد بود که برای هر سنی نیز مناسب است.

کش پیلاتس دسته دار

کش پیلاتس نواری

کش پیلاتس نواری تقریباً شبیه به نوارهای روبان شکل بوده و دارای ضخامت‌های مختلف باقدرت مقاومتی خاصی هستند. اندازه این محصول معمولاً با طول 2 متر و عرض 15 سانتی‌متر در بازار موجود است. جنس به‌کاررفته در کش پیلاتس نواری از لاتکس و یا پلاستیک مقاوم است. این محصولات به‌عنوان بهترین انتخاب در تمرینات قدرتی هنگام سفر، منازل و یا باشگاه‌ها خواهند بود. لازم به ذکر است این مدل را در بازار معمولاً بانام کش بارفیکسی نیز به فروش می‌رسانند.

کش پیلاتس نواری

کش پیلاتس حلقه‌ای

این محصول با عنوان کش پیلاتس حلقه‌ای مناسب برای استفاده دست‌وپاها بوده که در رنگ‌های مختلف و با سطح مقاومت و درجه تحمل خاصی تولید می‌شوند. کش پیلاتس حلقه‌ای به‌عنوان ابزار ساده ورزشی برای به چالش کشیدن عضلات دست‌ها ازجمله باز و آرنج و خصوصاً عضلات پاها کاربرد دارد. طول استاندارد این محصول حدود 30 تا 60 سانتی‌متر برای تمامی سنین کاربرد فراوانی خواهد داشت.

کش پیلاتس حلقه ای

قیمت کش پیلاتس در بازار

آشنایی با قیمت‌ کش پیلاتس و تفاوت در نرخ‌های قیمتی اعلام‌شده در انواع مدل‌ها ازجمله نکات مهم هنگام خرید می‌باشد. قیمت کش پیلاتس در بازار به فاکتورهای مختلفی ازجمله اندازه محصول، مدل و برند محصول، جنس نوار، ضخامت و غیره بستگی خواهد داشت. پیشنهاد می‌شود درصورتی‌که برای اولین بار اقدام به خرید می‌نمایید، برای آشنایی با مشخصات و مشاوره رایگان با کارشناسان کالا ورزش در تماس باشید.

نکات مهم خرید کش پیلاتس

ازجمله نکات مهمی که در هنگام خرید کش پیلاتس برای مشتریان در اولویت است، ضخامت کش پیلاتس، طول محصول یا اندازه کش و نوع برند می‌باشد. از طرفی بسیاری از مشتریان در هنگام خرید می‌بایست با توجه به نوع مهارت و فیزیک بدنی محصول خود را انتخاب نمایند تا از استفاده ایمن و صحیح آن اطمینان حاصل نمایند. به‌طورمعمول کش بدنسازی پیلاتس هر چه رنگ‌های روشن‌تری مثل زرد و صورتی داشته باشند ضخامت‌های ضعیف‌تر و هرچه رنگ آن به سمت مشکی برود، ضخامت و مقاومت بیشتری خواهد داشت.

خرید کش پیلاتس باکیفیت تضمین‌شده از سایت کالا ورزش

خرید کش پیلاتس در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف باکیفیت تضمین‌شده و قیمت مناسب در سایت کالا ورزش در دسترس است. خرید کش بدنسازی به‌منظور انجام حرکات کشش، استقامتی و قدرتی با توجه به تنوعی که دارند کمی مشکل بوده به همین دلیل می‌توانید جهت مشاوره در خرید به‌صورت 24 ساعته و 7 روز هفته با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.