۰

دوچرخه ثابت

%2 تخفیف
۸,۱۵۰,۰۰۰ تومان ۸,۳۰۰,۰۰۰ تومان
%12 تخفیف
۹,۹۵۰,۰۰۰ تومان ۱۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان
%6 تخفیف
۶,۴۹۰,۰۰۰ تومان ۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان
%14 تخفیف
۶۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۷۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
%11 تخفیف
۶۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۷۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
%1 تخفیف
۶۹,۵۰۰,۰۰۰ تومان ۷۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
%1 تخفیف
۷۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان ۷۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
%1 تخفیف
۷۹,۵۰۰,۰۰۰ تومان ۸۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
دوچرخه ثابت

اخیراً در دوران بیماری کرونا یا Covid-19 بسیاری از دولت‌ها پیشنهاد داده‌اند برای حفظ سلامتی حتی‌الامکان در منازل بمانید و کارهای خود را به‌صورت دور کار ادامه دهید. به همین دلیل بسیاری از افراد برای جلوگیری از انتقال این ویروس کشنده فعالیت‌های ورزشی خود را معمولاً در خانه انجام می‌دهند. فعالیت‌های ورزشی در هر مکانی ازجمله منازل به‌عنوان بهترین تصمیم برای جلوگیری از افزایش وزن و بیماری‌های قلبی و عروقی و تضمین سلامتی خواهد بود. دوچرخه‌های ثابت به‌عنوان یکی از بهترین تجهیزات بدنسازی هوازی بوده که در تمرینات ورزشی کاربرد زیادی داشته و می‌توان از آن‌ها در منازل نیز استفاده کرد. استفاده از دوچرخه ثابت به‌عنوان یک روش مناسب چربی سوزی به‌حساب می‌آید. از طرفی دوچرخه ثابت برای تمامی افرادی که سطح آمادگی جسمانی متفاوتی دارند مناسب خواهد بود. فرقی نمی‌کند سن شما چقدر هست، دوچرخه ثابت در انواع مختلف متناسب همه سنین موجود می‌باشد.

تمرینات منظم با استفاده از تجهیزات بدن‌سازی باعث خواهد شد اولین قدم برای رسیدن به‌سلامتی و جلوگیری از بیماری‌های قلبی عروقی خصوصاً دیابت برداشته شود. بد نیست بدانیم سوزاندن چربی بدون رعایت رژیم غذایی مناسب در هر ورزشی بسیار دشوار است. به همین دلیل یکی از کلیدهای موفقیت در استفاده از دوچرخه‌های ثابت در تمرینات هوازی و چربی سوزی این است که طبق برنامه ورزشی تمرینات آغاز شود. علاوه بر موارد بالا سوارشدن بر روی دوچرخه ثابت به‌نوعی یک حس نوستالژیک از دوچرخه‌سواری را به انسان خواهد داد. که در کنار تمرینات هوازی باعث تقویت عضلات ناحیه پاها و سرینی خواهد شد.

دوچرخه ثابت

انواع دوچرخه ثابت

انواع دوچرخه ثابت شامل دوچرخه‌های ثابت خانگی و دوچرخه‌های ثابت باشگاهی می‌باشند که هر یک در مدل‌های ایستاده، پشتی دار و اسپینینگ عرضه می‌شوند. برای انتخاب از انواع دوچرخه ثابت، مهم‌ترین نکته میزان انتظار شما از آن می‌باشد. آیا به دنبال یک تمرین هوازی سخت و با کالری سوزی بالا هستید و یا صرفاً به جهت فیزیوتراپی مجبور به استفاده از دوچرخه ثابت می‌باشید. آیا فضای منزل یا باشگاه شما مناسب دوچرخه پشتی دار هست و یا میزان بودجه‌ای که برای خرید لوازم هوازی کنار گذاشته‌اید می‌تواند همه نیازهای منزل و یا باشگاهتان را تأمین کند.

ورزش کردن با استفاده از گوش دادن یک موسیقی لذت‌بخش به افراد حس خوبی خواهد داد، از طرفی تمرینات ورزشی هوازی با استفاده از این دستگاه‌ها همراه با موسیقی میزان ترشح ماده‌ای به نام اندورفین را در بدن افزایش داده که باعث یک حس خوشحالی و سرخوشی و تخلیه فشار عصبی در افراد خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با تنوع دوچرخه ثابت ما به صورت خلاصه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

دوچرخه ثابت خانگی

اگر عاشق ایجاد یک فضای تمرین در منزل خود هستید و در صورتی که باشگاه ورزشی شما به دلایل بسیاری از جمله شیوع بیماری بسته شده است. یکی از روش های مناسب و پایدار استفاده از دوچرخه های ثابت خانگی خواهد بود. دوچرخه های ثابت خانگی به عنوان بهترین وسیله برای تمرینات ورزشی هوازی و یا قلبی عروقی بوده که همزمان باعث تقویت عضلات پاها و همچنین حذف چربی های زائد بدن کاربرد دارند. برخی از دوچرخه های ثابت خانگی دارای امکانات ویژه شامل تنظیم ضربان قلب، سرعت، مسافت و همچنین تنظیم درجه سختی می باشند.

دوچرخه ثابت باشگاهی

دوچرخه های ثابت باشگاهی به نسبت خانگی آن معمولا از طول عمر بالاتری برخوردار خواهند بود. از طرفی با توجه به فضای یک باشگاه ورزشی این محصولات تولید شده که هم به صورت دستی و هم به صورت برقی دارای دو عملکرد متفاوت هستند. استفاده از این وسیله قدرت و استقامت بیشتری را برای ماهیچه های ساق پا و خصوصا ران ها می طلبد. در بیشتر سالن های ورزشی و بدنسازی تقاضا برای خرید تجهیزات دوچرخه ثابت باشگاهی جهت تناسب اندام برای ورزشکاران حرفه ای رشد چشمگیری داشته است.

به طور کلی دوچرخه ثابت باشگاهی و خانگی در سه نوع نشسته، ایستاده و اسپینینگ (Spinning) طراحی، تولید و روانه بازارهای ورزشی می شود. افراد می توانند بسته به شرایط جسمانی خود و میزان کارایی دستگاه، قیمت و گارانتی اقدام به انتخاب و خرید نوع مورد نظر خود نمایند.

دوچرخه ثابت نشسته: تمرین با این دستگاه بسیار راحت است به طوریکه فرد می تواند به آسانی بر روی دستگاه  نشسته و به پشتی آن تکیه و به راحتی رکاب بزند. استفاده از این دستگاه برای آن دسته از افرادی که از بیماریهای شایع کمر مانند کمر درد رنج می برند و یا افرادی که دارای اضافه وزن هستند و افراد مسن بسیار مناسب است.

دوچرخه ثابت نشسته

دوچرخه ثابت ایستاده: این دستگاه شبیه به دوچرخه های معمولی است با این فرق که کاربر نمی تواند از روی زین آن بلند شود. تمرین با این دستگاه تقویت و پروش عضلات پا، شکم و سوزاندن چربی های اضافی شکمی را در پی خواهد داشت. استفاده از این دستگاه تداعی کننده دوچرخه سواری به معنای واقعی آن است.

دوچرخه ثابت ایستاده

 

دوچرخه ثابت اسپینینگ (Spinning): تمرین با این نوع دوچرخه ثابت موجب افزایش توان و قدرت عضلات، افزایش استقامت پاها و چربی سوزی در نواحی شکم می شود. و برای آن دسته افرادی که بدنبال کالری سوزی شدید هستند تمرین با این دستگاه پیشنهاد می شود. شما می توانید یک دوچرخه سواری واقعی با این دستگاه داشته باشید تنها کافی است به صورت کاملا عمودی بر روی صندلی دستگاه نشسته و حتی مثل دوچرخه سواری واقعی از روی صندلی بلند شده، ایستاده و مسلط رکاب بزنید بدون اینکه در دستگاه لغزشی ایجاد شود.

قابلیت هایی که یک دوچرخه ثابت باید داشته باشد

تنظیم قدرت دستگاه

تنظیم قدرت یک تردمیل به دو صورت انجام می شود.

  • روش اول به صورت مکانیکی انجام است. به این صورت که پیچی که در کنار پدال های تعبیه شده را با توجه به نیاز خود تنظیم کنید.
  • روش دوم به صورت دیجیتالی است. شما به راحتی از طریق صفحه نمایشگر دستگاه به فشار دکمه های تعبیه شده سختی و قدرت دستگاه را تعیین می کنید.

سیستم تعبیه شده برای مقاومت دستگاه

دوچرخه های ثابت بر خلاف دوچرخه های معمولی فاقد دنده هستند، اما برای تنظیم مقاومت پدال زدن به یک سیستم تنظیم مقاومت مجهز شده اند. به طور معمول این سیستم به دو روش تسمه نمدی و مگنتی امکان پذیر است. در سیستم تسمه ای که به مقاومت دوچرخه های معمولی شباهت دارد نوعی دستگیره وجود دارد که با فشار آن تسمه نمدی دستگاه سفت تر شده و باید برای پدال زدن قدرت بیشتری را اعمال کرد. در تسمه های مگنتی این عمل به صورت پیشرفته تر صورت می گیرد. به این صورت که با فشار یک دکمه، آهنرباهایی که در کنار پدال های قرار دارد به پدال ها نزدیک تر شده و پدال زدن دشوار تر خواهد شد. این نوع تسمه  اصطحلاک و صدای کمتری ایجاد می کند.

سیستم تعبیه شده برای مقاومت دستگاه دوچرخه ثابت

برنامه‌ های تمرینی

دوچرخه های ثابت قدیمی معمولا دارای سیستم برنامه دهی نمی باشند. اگر به دنبال وسیله ای هستید که به شما برنامه لاغری و تمرین بدهد باید حتما به فروشنده بگویید که دستگاه پیشرفته تری به شما عرضه کند.

برنامه‌ های تمرینی دستگاه دوچرخه ثابت

صفحه ‌نمایش

هرچه امکانات یک دستگاه مشابه امکانات باشگاه های ورزشی باشد، کاربر انگیزه بالاتری برای استفاده از آن دستگاه را پیدا می کند. صفحه نمایش دستگاه به شما میزان کالری که سوخته شده، مسافت طی شده، سرعت و میزان ضربان قلب را نشان می دهد. بعضی ازین دستگاه ها دارای بلوتوث و امکان پخش موزیک بوده و لذت ورزش کردن را برای شما دو چندان می کند.

صفحه ‌نمایش دستگاه دوچرخه ثابت

تنظیمات صندلی دستگاه

قبل از خرید دوچرخه ثابت بهتر است زین آن را چک کنید که برای بدن شما مناسب و راحت باشد. زین هایی که قابلیت تنظیم ندارند می توانند به کمر آسیب وارد کنند پس بهتر است دوچرخه هایی تهیه کنید که قابلیت تنظیم زین داشته باشند. خوشبختانه اکثر دوچرخه های امروز این قابلیت را به صورت مکانیکی و دیجیتالی دارا هستند. 

میزان تحمل وزن دستگاه

دوچرخه ای را انتخاب کنید که متناسب با فیزیک بدن شما باشد. بهتر است از اندازه پدال های دستگاه اطمینان خاطر کسب کنید که هم برای پاهای چاق و هم لاغر طراحی شده باشند.

قیمت دوچرخه ثابت در بازار

قیمت دوچرخه‌ ثابت در بازار به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت ازجمله امکانات و ویژگی‌های تعبیه‌شده، کشور سازنده و جنس قطعات و همچنین نوع برند. فروشگاه اینترنتی کالا ورزش با بیش از 15 سال تجربه در صنعت لوازم ورزشی و با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیک یک بازه قیمتی حداقلی و حداکثری با توجه به مشخصات فنی متفاوت این تجهیزات ارائه می‌کند. برخی از برندهای فروش دوچرخه ثابت در بازار: دی اچ زد، پروتئوس، دی اف تی، ام بی اچ، بادی استرانگ، ایمپالس و غیره که هر یک در مدل‌ها و رنگ‌های مختلفی موجود می‌باشند.

دوچرخه ثابت ارزان

پاسخ به این سؤال که چگونه می‌توانیم یک دوچرخه ثابت ارزان‌ بخریم بسیار مهم است. اینکه صرفاً به دلیل محدودیت‌های مالی به دنبال ارزان‌ترین اجناس می‌باشیم همیشه انتخاب درستی نخواهد بود زیرا تنها قیمت دوچرخه ثابت نباید ملاک باشد. قیمت‌ها معمولاً به خاطر تفاوت در نوع جنس قطعات، برند و امکانات تعبیه‌شده متفاوت هستند. به همین دلیل ابتدا شما بایستی در موردنیاز خود امکان‌سنجی کنید. مثلاً اینکه با توجه به محدودیت بودجه مالی خود چه دستگاهی را با چه امکانات در بهترین قیمت خریداری کنیم. با این عمل علاوه بر اینکه می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، می‌توانید از مزایایی چون نمایش میزان کالری مصرفی، نمایش ضربان قلب، زمان و برنامه تمرینی هوازی از بیش تعیین‌شده با یک دستگاه دوچرخه ثابت ارزان و مناسب بهره‌مند شوید. بهترین پیشنهاد ما به شما برای خرید دوچرخه ثابت باقیمت ارزان و باکیفیت، تماس با تیم فروش کالاورزش می‌باشد تا علاوه بر مشاوره رایگان خرید لوازم ورزشی، بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

خرید دوچرخه‌های ثابت باکیفیت تضمین‌ شده از سایت کالا ورزش

خرید دوچرخه ثابت باکیفیت همواره دغدغه فکری شما عزیزان بوده است. اصلی‌ترین نکته در خریدوفروش دوچرخه ثابت این محصولات بررسی میزان خدمات پس از فروش و گارانتی دوچرخه‌های ثابت می‌باشد. اگر دوچرخه‌ای بدون گارانتی و خدمات پس از فروش بود از خرید آن اجتناب کنید. شما می‌توانید انواع دوچرخه‌های ثابت مدل خانگی و باشگاهی را با گارانتی و کیفیت تضمین‌شده بدون هیچ نگرانی از کالاورزش تهیه کنید و از تمرینات هوازی خود لذت ببرید. 

faq
پرسش های متداول

👈 برای خرید انواع دوچرخه ثابت خانگی، باشگاهی و اسپینینگ، هم به صوت اینترنتی و هم از طریق تماس با کارشناسان ما در کالاورزش می‌توانید سفارش خود را نهایی نمایید. ارسال دوچرخه ثابت به سراسر کشور رایگان بوده و علاوه بر آن در شهر تهران نیز همه مدل‌ها بدون هزینه اضافی، نصب و تحویل داده خواهد شد.

👈 دوچرخه‌های اسپینینگ به دلیل نوع طراحی و همچنین درگیر کردن بخشی از بالاتنه، کالری سوزی بیشتری نسبت به مدل‌های ایستاده و نشسته (مبله) خواهند داشت. البته فقط میزان کالری سوزی معیار انتخاب و خرید دوچرخه ثابت نیست بلکه فاکتورهایی همچون بودجه شما، سن متقاضی، فضای در دسترس، امکانات و برنامه‌های دوچرخه و همچنین نوع صفحه‌نمایش نیز اهمیت بالایی دارد.

whatsapp whatsapp phone