فهرست

تفاوت میان دوچرخه ثابت و اسپینینگ

تفاوت میان دوچرخه ثابت و اسپینینگ ۲۲ دی

در این مقاله یه تفاوت و فرق بین دوچرخه ثابت و اسپینینگ و علت برتری اسپینینگ نسبت به دوچرخه ثابت و شباهت بین این دو دستگاه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

۱. دوچرخه ثابت و اسپینینگ

۲. شباهت ها و تفاوت های بین بین دوچرخه ثابت و اسپینینگ

۳. مهمترین برتری اسپینینگ نسبت به دوچرخه ثابت

 

دوچرخه ثابت و اسپینینگ

مردم همیشه از شنیدن این موضوع که بین دوچرخه ثابت و دوچرخه اسپینینگ تفاوت وجود دارد، شگفت زده میشوند. در واقع کلاس های متداول دوچرخه سواری، ابتدا یک توصیفی از دوره ی اسپینینگ و فواید آن به شما میدهند. البته برای اکثریت مردم این موضوع مهمی نیست و حس میکنند تفاوت این دو فقط در کلمات آن ها است.
تفاوت های نامحسوسی میان این دو وجود دارد و دوچرخه ثابت و اسپینینگ در نوع دوچرخه، نوع تمرین و حتی مربی با هم متفاوتند. دوچرخه ثابت دستگاهی است که بدن شما را به چالش میکشد و به کمک آن میتوانید تمرینات هوازی و قلبی عروقی انجام دهید. کلاس دوچرخه ثابت روی عضلات قلب و پاها کار میکند.در کلاس دوچرخه ثابت، مربی یک فرد ماهر و با تجربه است که از طریق مخلوط کردن تمریناتی مثل تپه نوردی، مسیر صاف، قله نوردی، تمرینات اینتروال و … با یک موسیقی پر انرژی شما را تشویق به ورزش کردن میکند.
اسپینینگ در اوایل دهه ۸۰ میلادی توسط ورزشکار و هنرمند نظامی آمریکایی، جانی گلدبرگ اختراع شده است. گلدبرگ برای مسابقات و مهارت های نظامی در آمریکا تمرین میکرد. او حس میکرد که نیاز به یک روش و وسیله جدید دارد که به او این امکان را بدهدتا در فصل سرما به راحتی تمرین کند. سپس او دوچرخه ثابت را طراحی کرد که کاملا به او تجربه مشابهی از راندن یک دوچرخه واقعی را میداد.

دوچرخه ثابت و اسپینینگ

شباهت ها و تفاوت های بین بین دوچرخه ثابت و اسپینینگ

بیایید با شباهت های بین دوچرخه ثابت و اسپینینگ شروع کنیم.
•    هر دو وسیله در فضای داخلی استفاده میشوند (باشگاه و خانه).
•    هر دو وسیله ساکن هستند
•    برنامه تمرینی با این وسایل به صورتی است که دوچرخه ها با چارچوب ریتم موسیقی هماهنگ میشوند و به تمرین میپردازند.

اما تفاوت هایی در دوچرخه ثابت و اسپینینگ نیز وجود دارد. دوچرخه اسپینینگ بطور مخصوص شبیه دوچرخه های کوهستان طراحی شده است. در واقع این نوع از دوچرخه ها قابلیت های زیادی در صندلی، دستگیره ها، پدال ها و سطوح مختلف سختی در مقایسه با دوچرخه های ثابت دارند.انعطاف پذیری و کارایی بالای این دستگاه باعث شده که پزشکان این وسیله را برای هر دو گروه تازه کار و پیشرفته مفید بدانند. شما روی دوچرخه اسپینینگ در موقعیت های مختلف احساس راحتی خواهید کرد. برخلاف دوچرخه های ثابت خانگی که صندلی های عریضی دارند، صندلی های اسپینینگ راحت تر و استاندارد تر هستند.

شباهت ها و تفاوت های بین بین دوچرخه ثابت و اسپینینگ

مهمترین برتری اسپینینگ نسبت به دوچرخه ثابت

پدال های دوچرخه اسپینینگ برخلاف دیگر تجهیزات ورزشی خانگی، سیستمی دارند که به چرخ دنده ها اجازه میدهد که آزادانه بچرخند. حتی زمانی که شما پدال زدن را متوقف میکنید. پس تاندون های شما باید به این ساکن بودن واکنش طبیعی نشان دهند و در طول زمان به میزان پدال زدن شما اضافه شود و ساکن بودنتان را به حداقل مقدار ممکن برسد. تاندون ها بخاطر مدل پدال های اسپینینگ، مشتاقانه تر کار میکنند.
بین دوچرخه ثابت و اسپینینگ روی گروه خاصی از ماهیچه ها کار کنید یا اینکه چند گروه از ماهیچه هایتان را درگیر کنید. به طور معمول زمانی که با اسپینینگ تمرین میکنید، ضربان قلب شما بیشتر از موقعی است که با دوچرخه ثابت ورزش میکنید. همچنین با افزایش دادن سرعت پدال زدن، کالری بیشتری هم میسوزانید.

یک برتری دیگر اسپینینگ ها، نوع ساخته شدن آنهاست. این دستگاه طوری طراحی شده که شدت سختی و استقامت آن شبیه دوچرخه های عادی است. اسپینینگ ها یک زنجیر انتقال دارند که دردیگر دوچرخه های ثابت به چشم نمیخورند. این نوار باریک معمولا از پارچه یا پلاستیک ساخته شده است. این زنجیر انتقال باعث میشود حرکت دوچرخه های واقعی برایتان شبیه سازی شود.
اسپینینگ شبیه دوچرخه های مسابقه ساخته شده است و در باشگاه باید زیر نظر یک مربی به تمرین با آن بپردازید و همچنین از وی بخواهید که میزان سرعت دستگاه را بر اساس مبتدی یا حرفه ای بودن شما، برایتان تنظیم کند.

مهمترین برتری اسپینینگ نسبت به دوچرخه ثابت 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا