۰

چه نوع اسکوتری مناسب کودکان است؟

چه نوع اسکوتری مناسب کودکان است؟

در این مقاله به راهنمای خرید اسکوتر کودک و معرفی انواع  آن مانند اسکوتر معمولی، یک چرخ و دو چرخ  و اسکوتر مخصوص بزرگسال و همچنین قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان پرداخته شده است.

در این مقاله به راهنمای خرید اسکوتر کودک و معرفی انواع  آن مانند اسکوتر معمولی، یک چرخ و دو چرخ  و اسکوتر مخصوص بزرگسال و همچنین قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان پرداخته شده است.

 

۱. اسکوتر (Scooter)

۲. راهنمای خرید اسکوتر مناسب کودکان

۲.۱ اسکوتر ۳ چرخ مناسب برای کودکان نو پا

۲.۲ اسکوتر ۲ چرخ یا معمولی مناسب برای کودکان ۴ تا ۱۲ ساله

۲.۳ اسکوترهای Stunt مناسب برای نوجوانان

۲.۴ اسکوترهای برقی مناسب جوانان و بزرگسالان

۳. قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان

 

اسکوتر (Scooter)  کودک

Scooter از جمله ابزارهای است که حس هیجان و نشاط را در کودکان و حتی  بزرگسالان بر می انگیزد. اسکوترها به طور معمول در دو نوع، مخصوص کودکان و بزرگسالان در مدل های متنوع توسط کمپانی های مختلفی طراحی، تولید و روانه بازار می شوند. اسکوترهای مخصوص کودکان در اصل با هدف افزایش اعتماد به نفس و بهبود توانایی حرکتی، ورزش و سرگرمی و حتی زمینه ای برای یادگیری دوچرخه سواری در آینده نزدیک برای کودک طراحی شده اند. امروزه کاربری Scooter ها تنها به تفریح و سرگرمی خلاصه نمی شود بلکه برای برخی از افراد حکم ابزاری برای تردد درون شهری، به جای استفاده از ماشین و کاهش آلودگی به شمار می آید. اغلب والدین تمایل دارند که برای فرزندانشان اسکوتر سواری را تجربه کنند اما آگاه نیستند که چه نوع اسکوتری با توجه به سن، اندازه و .. برای کودکشان مناسب است. در ادامه راهنمای خرید اسکوتر مناسب برای کودکان را بیان خواهیم نمود، اما به این نکته توجه داشته باشید که اگر Scooter مناسبی برای فرزند خود تهیه نمودید حتما مسائل ایمنی در جهت حفاظت از فرزند خود را فراموش نکنید.

راهنمای خرید اسکوتر کودک

بیشتر بدانید: آشنایی با ورزش اسکیت و تاریخچه آن در جهان

راهنمای خرید اسکوتر مناسب کودکان

یکی از نکاتی که در انتخاب و خرید یک اسکوتر بسیار حائز اهمیت است سن کودک است. بچه ها در هر سنی از توانایی و مهارت های رفتاری و حرکتی متفاوتی برخوردارند از این روی غیر ممکن است که به توانیم برای همه بچه ها یک سن و یا عددی را برای داشتن یک اسکوتر ملاک قرار دهیم. بنابر این با توجه به توانایی حرکتی کودک بایستی اسکوتر مناسب را تهیه نمود.  معمولا ۲ تا ۳ سالگی می تواند سنی مناسبی برای خرید اولین اسکوتر برای فرزندمان باشد.

معرفی انواع اسکوتر کودکان

در ادامه با توجه به ادوار سنی کودکان به معرفی انواع  اسکوترها خواهیم پرداخت.

اسکوتر ۳ چرخ مناسب برای کودکان نو پا

کودکان ۲ تا ۴ ساله از آنجایی که در مرحله فراگیری راه رفتن قرار دارند، نیازمند اسکوتری هستند که به تواند ثبات بیشتری در حرکت آنان پدید آورد. از این روی اسکوترهای ۳ چرخ می تواند گزینه مناسبی برای این دوره سنی باشد. این نوع  علاوه بر ثبات بالا از سرعت بسیار کمتری نیز برخوردار هستند. طراحی این اسکوتر ها به گونه ای است که که در قسمت عقب دارای ۲ چرخ و در قسمت جلو ۱ چرخ قرار داده شده است. میزان تعادل بالا و امنیت را می توان مهمترین مزیت این نوع اسکوتر برای این رده سنی دانست.

اسکوتر ۲ چرخ یا معمولی مناسب برای کودکان ۴ تا ۱۲ ساله

کودک از سن ۴ سالگی به بعد در حفظ تعادل خود توانا تر می شود. از این روی استفاده از اسکوترهای ۳ چرخ  و هم ۲ چرخ می تواند گزینه مناسبی برای آنان باشد. والدین می توانند برای فرزاندان خود را در این گروه سنی، بسته به میزان توانایی کودک در حفظ تعادل و کنترل، اسکوتر دارای ۲ و یا ۳ چرخ را برای فرزند خود انتخاب نمایند.

نکته : باید توجه داشت که امنیت کودک اصلی ترین عامل در خرید یک Scooter محسوب می شود.

معمولا استفاده از اسکوترهای ۲ چرخ برای کودکان بالای ۷ سال توصیه می شود. این نوع از اسکوترها برای کودکانی که توانایی خوبی در حفظ تعادل خود دارند مناسب است. در ساخت این نوع اسکوتر فلز بکار می رود و به تبع از تحمل وزن بالاتری نیز برخوار خواهند بود. و این امکان را برای  مهیا می کند که با سرعت بیشتری با آن حرکت کند. اگر فرزند ۵ تا ۱۰ سال دارید اسکوتر های ۲ چرخ  می توانند گزینه مناسبی برای استفاده فرزندتان باشد.

اسکوترهای Stunt مناسب برای نوجوانان

بچه های نوجوان با توجه به گروه سنی که دارند (۱۲ الی ۱۵ سال) می توانند از اسکوترهای ۲ چرخ، الکترونیکی، و حتی از اسکوترهای T شکل و یا Stunt استفاده نمایند. اسکوترهای T شکل اختصاصا برای نوجوان طراحی شده است. این نوع از اسکوترها فاقد تکیه گاه هستند و معمولا به صورت تک چرخ تولید و روانه بازارها می شوند و بیشتر برای اسکوتر سواری حرفه ای در پیست های مخصوص و اجرای حرکات نمایشی (Stunt) مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

اسکوترهای برقی مناسب جوانان و بزرگسالان

این نوع از اسکوترها (برقی) اوایل در طرح های دسته دار چیزی شبیه به اسکوترهای ۲ چرخ تولید و روانه بازار شد. اما با این تفاوت که با نیروی برق به حرکت درمی آمدند و نفر تلاشی در جهت حرکت اسکوتر انجام نمی داد. در حال حاضر نوعی دیگری از اسکوتر های برقی تولید و روانه بازارها می شوند که که فاقد دسته، و بیشتر شبیه به یک برد هستند که برای حرکت با آنها، توانایی درکنترل و تعادل نقش اصلی را ایفاء می کند. این نوع اسکوترها بوسیله باتری های لیتیومی شارژی که قابل تعویض می باشند به حرکت درمی آیند که در هنگام سواری با آن فرد از نظر جسمی درگیر نمی شود.

اسکوترهای برقی دارای چرخ های بزرگتر و وزن بیشتری نسبت به سایر اسکوترها هستند. از این روی از مقاومت بالا و به تبع قیمت بالاتری نیز برخوردارند. باتری های بکار رفته در اسکوترهای برقی نسبتا سبک وزن هستند و در مدت زمان ۲ الی ۳ ساعت بوسیله برق شهری کاملا شارژ شده و مقدار گنجایش باتری ها بر مبنای مقدار آمپر، ساعت و گاها میلی آمپر معرفی شده و بر مدت زمانی که می توانند اسکوتر را به حرکت در آورد نقشی کلیدی دارند. کیفیت، سایز، وزن، و نوع چرخ در میزان سرعت یک اسکوتر برقی امری بسیار مهم و تاثیرگذار است. سیستم ترمز یکی دیگر از نکات مهم در خرید یک اسکوتر برقی است که باید مورد توجه قرار گرفته شود. با توجه به مقدار سرعت اسکوتر و احتمال بروز حادثه باید اسکوتر از سیستم ترمز جلو و عقب برخوردار باشد.

 نکته : توجه داشته باشید که اسکوتر سواری بر روی سطوح چمنی و یا حتی فرش می تواند باعث ایجاد فشار به سیستم موتور دستگاه شود از این روی توصیه می شود بر روی این سطوح اقدام به اسکوتر سواری نکنید.

در هنگام خرید اسکوتر کودک سن فرزندتان را در نظر بگیرید و مناسب ترین نوع آن را انتخاب کنید. برای خرید هدف تان را مشخص کنید. به طور مثال هدف شما از خرید تنها تفریح فرزندتان است و یا هدف آموزش و کسب مهارت است؟ بر اساس هدف مشخص شده اقدام به انتخاب و خرید اسکوتر مورد نظر خود نمائید.

بیشتر بدانید: هاوربرد (Hoverboard) یا همان اسکوتر برقی چیست؟

قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان

اسکوترهای مخصوص کودکان در انواع مختلف (۲ چرخ – ۳ چرخ) بسته به جنس بکار رفته در ساخت، طراحی، و همچنین برند کمپانی سازنده دستگاه، با قیمت های مختلفی روانه بازار ها می شوند. به طور کلی قیمت پایه یک دستگاه اسکوتر با کیفیت در بازار بین ۱۵۰ الی ۴۰۰ هزار تومان است. همچنین اسکوترهای برقی، مخصوص جوانان و افراد بزرگسال با توجه به نوع، برند، و قابلیت های قرار داده شده بر روی اسکوتر مانند سیستم ترمز، طراحی، موتور، مقدار آمپر و زمان شارژ دستگاه و … از قیمت های مختلفی در بازارها یافت می شوند و با توجه به قابلیت هایی که دارند بین ۱.۵۰۰  الی ۲۰ میلیون تومان عرضه می شوند. در صورتی که تمایل داشتید برای فرزند خود اسکوتر تهیه نمائید پیش از خرید با کارشناسان ما در فروشگاه کالاورزش ارتباط برقرار نموده و مشاوره لازم را در خصوص انواع اسکوتر، قیمت، و جنس بکار رفته در ساخت و برند سازنده را دریافت و در صورت تمایل با آگاهی اقدام به خرید فرمائید.

در این مقاله راهنمای خرید اسکوتر مناسب کودکان و انواع اسکوتر، همچنین قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان را بیان نمودیم. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با انواع مدل ها و برند های اسکوتر و همچنین سایر لوازم و تجهیزات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما * کالاورزش* مراجعه فرمائید.

 

محصولات مرتبط

%2 تخفیف
۵۸۰,۰۰۰ تومان ۵۹۰,۰۰۰ تومان
%2 تخفیف
۵۸۰,۰۰۰ تومان ۵۹۰,۰۰۰ تومان
%2 تخفیف
۵۸۰,۰۰۰ تومان ۵۹۰,۰۰۰ تومان
%2 تخفیف
۵۸۰,۰۰۰ تومان ۵۹۰,۰۰۰ تومان
%2 تخفیف
۵۸۰,۰۰۰ تومان ۵۹۰,۰۰۰ تومان
۲۵,۰۰۰ تومان

امتیاز دهید :
ثبت نظر
کد امنیتی
whatsapp whatsapp phone