تقویت عضلات بدن با مدیسین بال و کتل بل

تقویت عضلات بدن با مدیسین بال و کتل بل

در این مقاله تقویت عضلات بدن با تمرینات مدیسین بال و کتل بل و همچنین مزایای تقویت عضلات با این وسایل و نحوه استفاده از مدیسین بال و کتل بل بیان شده است.

در این مقاله تقویت عضلات بدن با تمرینات مدیسین بال و کتل بل و همچنین مزایای تقویت عضلات با این وسایل و نحوه استفاده از مدیسین بال و کتل بل بیان شده است.

 

۱. تقویت عضلات بدن با مدیسن بال

۲. مدیسن بال راهی برای تقویت ماهیچه ها

۳. استفاده از کتل بل برای تمرین دادن کل بدن

۴. مزایای تمرین تقویت عضلات با مدیسن بال

۵. نحوه استفاده از مدیسن بال و کتل بل

۶. جمع بندی نهایی

 

تقویت عضلات بدن با مدیسن بال

تغییر دادن وزن وسایل ورزشی از حیاتی ترین جنبه های تمرین کردن است. این کار باعث شوک دادن مداوم به بدن، و همین امر باعث می شود تا ماهیچه ها رشد کنند. بطور کلی بدن نسبت به تمرینات تکراری کمتر پاسخ خواهد داد و به این معنی است که شما نمیتوانید از یک دوره زمانی تمرینات ساده را با بالاترین بازدهی انجام دهید. برای تغییر دادن و بالا بردن توانایی بدن خود، باید از ترکیب کردن و توسعه دادن فعالیت ها استفاده کنید تا تاثیر مثبت را بصورت دائمی مشاهده کنید.

تقویت عضلات بدن

مدیسن بال راهی برای تقویت عضلات

مدیسن بال که با عنوان های توپ پزشکی و توپ تمرینی نیز معرفی شده است، وسیله ای کروی شکل و سنگین است که برای بالا بردن استحکام و رسیدن به اهداف آموزشی ورزشی از آن استفاده می شود. مدیسن بال در سایزها و وزن های مختلفی وجود دارد. درست انتخاب کردن وزن مدیسن بال برای شما، بستگی به سطح توانایی و تمرینی که می خواهید انجام دهید، دارد. بعضی از مدیسن بال ها بدون دسته ساخته شده اند که بهترین وسیله برای انجام تمرینات شکمی-بطنی هستند. و به عنوان دوچرخه معرفی شده اند. این تمرین شما را مجبور می کند مدیسن بال را به چرخانید و به اطراف تاب بدهید. این حرکت به مدل چرخیدن پدال دوچرخه اشاره می کند. حرکت پدال دوچرخه تمامی قسمت میانی بدنتان را هدف می گیرد و ماهیچه های مورب و ماهیچه های شکمی را شکل می دهد.

بیشتر بدانید: مزایای تمرین با توپ بدنسازی

مدیسن بال راهی برای تقویت عضلات

استفاده از کتل بل برای تمرین دادن کل بدن

کتل بل ممکن است در اتاق وزنه ها و ردیف دمبل ها کمی غیرعادی به نظر برسد. این قالب آهنی که از لاستیک پوشیده شده است و به یک دسته ی استوانه ای شکل متصل است، در وزن های مختلفی وجود دارد. کتل بل یک وسیله تمرینی بسیار مفید است که برای فعالیت های ترکیبی قلبی عروقی و تمرینات استقامتی طراحی شده است.کتل بل هم مانند مدیسن بال در اندازه و وزن های مختلف موجود است. توصیه می شود قبل از انجام تمرین سنگین با کتل بل، ابتدا حرکاتی را یاد بگیرید تا با نحوه استفاده از آن آشنا شوید و به آن عادت کنید. به طور مشخص تمریناتی را انجام دهید که یک دستی انجام می شوند و جسمی را بالای سر خود برده و میچرخانید. زیرا برای انجام تمرینات کتل بل فراگیری این حرکات لازم است. بزرگترین مزیت استفاده از مدیسن بال و کتل بل، تثبیت کردن ماهیچه ها و کنترل کردن میزان حرکت مفصل ها است. برخلاف تصور، افزایش وزن مدیسن بال و کتل بل، کمک می کند تا هماهنگی بین ماهیچه و مفصل بهبود یابد که این موضوع برای ورزشکاران بسیار سودمند است. مدیسن بال و کتل بل برای تمرینات فشرده ی مفصلی استفاده می شوند و تکان ها و کشش های سریع بافت ماهیچه را مهار می کنند و باعث رشد ماهیچه ها می شوند. مطالعات نشان داده است که این چنین وسایل تمرینی، اختصاصا برای جوانان موثر و مفید است.

کتل بل تمرینی برای کل بدن

مزایای تمرین تقویت عضلات با مدیسن بال

براساس تحقیقات صورت گرفته در حوزه ی تربیت بدنی در سال ۲۰۰۶، دانش آموزان دبیرستانی که از مدیسن بال استفاده می کردند و با آن تمرین انجام می دادند، به توانایی بدنی بالاتری نسبت به گروهی که از مدیسن بال استفاده نمی کردند، دست یافته بودند. این تحقیقات ادعا میکند که تمرین با مدیسن بال باعث افزایش توانایی فرد و رشد بدنی افراد خواهد شد. مهم است که نسبت به خطرات استفاده نادرست از تمرین با این تجهیزات ورزشی آگاه باشید.

مزایای تمرین با مدیسین بال

نحوه استفاده از مدیسن بال و کتل بل

اگر تا به حال با مدیسن بال و کتل بل و این دسته از تجهیزات ورزشی تمرین نکرده اید، بهتر است با یک مربی حرفه ای یا کسی که می داند چطور از این وسایل استفاده کند، مشورت کنید. استفاده نادرست از تجهیزات ورزشی، احتمال وقوع مصدومیت را افزایش می دهد. شما باید قبل از اینکه تمرین با مدیسن بال و کتل بل را شروع کنید، ابتدا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بدن خود را گرم کنید تا بدن و ارگان ها آماده ی ورزش شوند. خیلی از تمرینات با این تجهیزات از نوع قلبی عروقی (کاردیو) هستند. همچنین مهم است که مطمئن شوید برای انجام و اجرای تمرینات فضای کافی دارید. برخلاف دمبل های گرد و مرسوم، تمرین با مدیسن بال و کتل بل نیازمند داشتن فضای اضافه و باز است. برای اجرای این دسته از تمرینات بهتر است در گوشه ها و قسمت های شلوغ باشگاه نباشید و خود را در این موقعیت خطرناک قرار ندهید.

بیشتر بدانید: بهترین حرکات تمرینی شکم با دمبل

نحوه استفاده از مدیسن بال و کتل بل

جمع بندی نهایی

اگر تصمیم دارید عضلات خود را تقویت نمائید و اندامی مناسب را داشته باشید استفاده از مدیسن بال و کتل بال روشی مناسب و کم هزینه می باشد شرط اول استفاده از این تجهیزات ورزشی شناخت آنها می باشد. و نحوه استفاده درست از آنها می توان این دو وسیله را بزرگترین راز موفقیت به حرکت در آوردن ماهیچه ها دانست.

امتیاز دهید :
ثبت نظر
کد امنیتی
whatsapp whatsapp phone