دمبل و وزنه و هالتر

دمبل و وزنه و هالتر

دمبل و وزنه از دیرباز جزء پرکاربردترین لوازم ورزشی در باشگاه‌ها و منازل بوده است. به دلیل اینکه قیمت دمبل و وزنه وهالتر ارزان و دسترسی آن آسان می‌باشد، هر ورزشکاری تجربه تمرین با وزنه و دمبل‌های ثابت ومتغیررا داشته است. با پیشرفت صنعت ورزش، تولید این لوازم نیز متناسب با نیاز ورزشکاران تغییرات زیادی داشته و توصیه می‌شود حتماً در ادامه راهنمای خرید دمبل و خرید هالتر و وزنه را با دقت مطالعه بفرمایید.

معرفی دمبل و وزنه

ازنظر پزشکی تمرینات پرورش اندام برای سلامت قلب و عروق خصوصاً ریه‌ها بسیار سودمند است. استفاده از دمبل و وزنه و هالترعلاوه بر تضمین سلامت قلب و عروق باعث جلوگیری از پوکی استخوان‌ها نیز خواهد شد؛ زیرا زمانی که از این ابزارها در هنگام تمرینات پرورش اندام استفاده می‌کنیم عملیات کلسیم‌سازی در استخوان‌ها به‌شدت افزایش‌یافته و باعث جلوگیری از این معضل در سنین پیری خواهد شد.  دمبل و وزنه به‌عنوان یکی از بهترین ابزارهای بدنسازی برای تقویت و حجم دهی به عضلات بدن خواهد بود. استفاده از دمبل و وزنه در رشته‌های ورزشی بدنسازی و ایروبیک نقش‌ بسزایی دارد.  دمبل‌ Dumbbell به‌عنوان ابزاری مفید برای تقویت عضلات بدن و خصوصاً حرکت‌های نرمشی هم برای بانوان و هم برای آقایان بوده که از وزن‌های مختلفی چون 500 گرم تا 100 کیلوگرم در بازار تولید می‌شود.

 دمبل و وزنه و هالتر

انواع دمبل و وزنه

دمبل‌ها به 3 دسته دمبل ثابت، دمبل متغیر یا دمبل قابل تنظیم و دمبل ایروبیک در بازار موجود است. که به شکل‌های دمبل 6 گوش یا دمبل شش‌ضلعی که با آن دمبل دسته استیل هم گفته می‌شود، دمبل‌های گرد، دمبل‌های دمبل بانوان، تولید و عرضه می‌شوند. وزنه‌های بدنسازی نیز در دو نوع وزنه دمبل و وزنه هالتر تقسیم می‌شوند. وزنه دمبل مانند وزنه دمبل رکورد همان‌طور که کاملاً مشخص است بر رو دمبل‌های متغیر در اندازه مختلف سوار می‌شوند اما وزنه هالتر درواقع بر روی میله هالتر قرار می‌گیرند.

دمبل‌های ثابت

این دمبل‌ها همان‌طور که از نام آن برمی‌آید دارای دو جفت وزنه ثابت بوده که معمولاً به شکل دمبل‌های 2.5 کیلوگرمی تا دمبل‌های 50 کیلوگرمی موجود است. برخی از آن‌ها دارای روکش لاستیکی بوده تا به‌عنوان یک محافظ از خط و خش و فرورفتگی بر روی وزنه‌ها جلوگیری کند و همچنین آسیب کمتری را در هنگام تمرین به ورزشکاران وارد نماید. دمبل‌های ثابت به شکل‌های دمبل 6 گوش یا دمبل شش‌ضلعی و دمبل گرد تولید می‌شوند. این نوع دمبل‌ها به خاطر روکش لاستیکی و دسته استیلشان، دارای مقاومت و درنتیجه قیمت بیشتر بوده و به‌عنوان دمبل‌های باشگاه بدنسازی شناخته می‌شوند.

دمبل‌های قابل تنظیم

این نوع دمبل‌ها با توجه ‌به قدرت جسمانی افراد مختلف قابل تنظیم بوده و به‌سادگی می‌تواند انواع وزنه‌های چند کیلوگرمی را در کنار هم بر روی دسته دمبل چیده و تمرین کرد. نام دیگر دمبل قابل تنظیم همان دمبل متغیر می‌باشد لازم به ذکر است در این نوع دمبل ها هم می‌توانید از وزنه‌های پلاستیکی و هم از وزنه‌های فلزی یا چدنی با روکش پلاستیکی مانند وزنه دمبل رکورد استفاده کنید. معمولاً حداکثر وزن کلی دمبل‌های متغیر 10 کیلوگرم می‌باشد و با توجه به متغیر بودن آن و همچنین قیمت و مقاومت پایین‌تری نسبت به دمبل‌های ثابت، مناسب تمرین در منزل می‌باشد.

دمبل‌های ایروبیک

در هنگام تمرینات ایروبیک در سالن‌های ورزشی خصوصاً تمرینات ایروبیک بانوان از این نوع دمبل‌ها بیشتر استفاده می‌شود. این نوع دمبل‌ها ازنظر قیمتی بسیار ارزان‌تر از دیگر دمبل‌ها خواهند بود. معمولاً بر روی این دمبل‌ها از روکش‌های ژله‌ای و یا روکش‌های پلاستیکی رنگی برای جذابیت آن و عدم آسیب‌دیدگی ورزشکار استفاده می‌شود. وزن دمبل‌های ایروبیک یا دمبل بانوان از 0.5 کیلوگرم تا 10 کیلوگرم می‌باشد. شناخته‌شده‌ترین برند، دمبل ایروبیک برتر اسپرت، دمبل MDM و دمبل رکورد می‌باشد.

وزنه‌های دمبلی و هالتری

وزنه‌های دمبلی معمولاً از نیم کیلو تا 10 کیلوگرم می‌باشند و مناسب دمبل‌های متغیر هستند. می‌توان آن‌ها را روی دسته دمبل یا میله‌هایی با قطر کمتر ست کرد و کاربردی خانگی دارند و به آن‌ها وزنه هالتر خانگی نیز میگویند. وزنه هالتر خانگی به‌صورت فلزی دور لاستیک یا تمام لاستیک می‌باشد. همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد مهم‌ترین برندهای موجود در وزنه‌های دمبلی نیز، وزنه دمبل رکورد، وزنه MDM و وزنه برتر اسپرت می‌باشد. وزنه هالتر باشگاهی نسبت به وزنه‌های دمبلی از سوراخ بزرگ‌تری در وسطشان برخوردار هستند به همین دلیل روی میله‌های هالتر ست می‌شوند و مناسب دسته دمبل نیستند. در وزنه هالتر باشگاهی وزن آن‌ها معمولاً بین 2.5 تا 20 کیلو می‌باشد.

هالتر چیست

هالتر درواقع همان میله‌ای خواهد بود که از جنس فولاد یا استیل تشکیل‌شده و همچنین وزنه‌های بدنسازی در اندازه‌های مختلفی بر روی آن فیکس می‌شوند. یک تفاوت عمده که هالتر با دمبل دارد تمرکز بیشتر بر روی حجم عضلات است، اما دمبل‌ها بیشتر بر روی فرم دهی کار می‌کنند. میله هالتری معمولاً در انواع مختلف صاف، طرح EZ، میله لاری، میله مخصوص اسکات و میله کوتاه خصوصاً برای منازل دسته‌بندی خواهند شد. از طرفی وزن خالص این میله حدود 10 تا 20 کیلوگرم خواهد بود.

انواع هالتر بدنسازی

هالترهای بدنسازی در انواع مختلف میله هالتر المپیکی و میله هالتر ضخیم دسته‌بندی می‌شوند. البته هرکدام ممکن است اشکال مختلفی ازجمله میله هالترخم و میله هالتر چکشی داشته باشند. اکثر میله‌های هالتر بدنسازی از جنس فولاد بوده که درجه تحمل وزنه و سختی آن به قطر این میله‌ها وابسته است. نوع دیگری از هالتر بدنسازی، هالتر فیکس می‌باشد. قیمت خرید هالتر فیکس به دلیل وزنه‌هایش، نسبت به یک میله هالتر خالی بیشتر است و معمولاً برای باشگاه‌های کراسفیت و ایروبیک مورداستفاده قرار می‌گیرد.

میله هالتر المپیکی

هالترهای المپیکی برای انجام برخی تمرینات سنگین بدنسازی مانند حرکات ددلیفت، حرکت اسکات و پرس سینه مورداستفاده قرار می‌گیرند. امروزه میله‌های هالتر المپیکی را به‌عنوان میله استاندارد می‌شناسند. ضخامت فولاد آن در حدود 1 اینچ خواهد بود البته آن‌ها به‌عنوان یک میله ضخیم نمی‌شناسند بلکه بسیار سبک و خوش‌دست بوده به همین دلیل مانور حرکتی بدنسازان را محدود نخواهد کرد. از طرفی اندازه آن‌ها در حدود 2 متر طول داشته که در نوع خانگی آن‌ها طول آن‌ها مداری کوچک‌تر خواهد بود.

میله هالتر ضخیم

اگر بخواهیم یک وجه تمایز با هالترهای المپیکی و ضخیم بیان کنیم. میله هالتر ضخیم بیشتر نسبت به میله هالتر المپیکی قطر دارد. به همین دلیل این میله‌ها توانایی استفاده در وزنه‌های بسیار سنگین را نیز دارند و کار کردن با این میله‌ها علاوه بر دشوار بودن باعث حجیم شدن عضلات نیز خواهند شد.

قیمت دمبل و هالتر و وزنه در بازار‌‌

قیمت اعلامی دمبل و وزنه و هالتر ارزان در بازار به نسبت جنس دسته و همچنین روکش‌های محافظ و وزن آن‌ها کاملاً متفاوت خواهد بود. برای مثال دمبل‌های یورتان نسبت به سایر دمبل‌های تولیدی کمی گران هستند زیرا جنس استفاده‌شده در آن‌ها از ماده بسیار سخت و ضد خط و خش بوده که در هنگام افتادن از دست میزان آسیب به این تجهیزات بسیار کمتر خواهد بود. قیمت خرید هالتر بدنسازی نیز با توجه به نوع کارایی و شکل آن متفاوت است برای مثال هالتر ساده به نسبت هالتر Ez و یا میله‌های هالتر که دارای اشکال خم و یا چکشی هستند ارزان‌تر است. درصورتی‌که نیاز به صفحه هالتر نیز دارید می‌توانید قیمت صفحه هالتر را در سایت ما مشاهده نمایید.

خرید هالتر و وزنه نیز در برندهای مختلف نیاز به بررسی تخصصی‌تری دارد که کارشناسان ما قادر به شماره رایگان در این امر خواهند بود. برای مثال برای استعلام خرید هالتر فیکس و یا قیمت هالتر استیل می‌توانید از بخش تماس با ما و یا شماره‌های درج‌شده در سایت اطلاع یابید.

دمبل، وزنه و هالتر ارزان

اگر می‌خواهید دمبل و وزنه و هالتر ارزان باکیفیت مناسب در بازار خریداری کنید، سراغ تولیدات داخلی بروید. برای خرید دمبل ارزان پیشنهاد می‌کنیم با جستجو در سایت کالا ورزش از بین برندهای ایرانی و خارجی موجود، اقدام به خرید دمبل ارزان باکیفیت عالی و متناسب با نوع تمرین خود بهترین انتخاب را داشته باشید. خرید دمبل و ارسال رایگان به‌عنوان پیشنهاد فروشگاه اینترنتی ما است. به همین دلیل خرید دمبل و ارسال رایگان در شهر تهران باقیمت مناسب رضایت مشتریان بسیاری را جلب خواهد کرد.

خرید دمبل، وزنه و هالتر باکیفیت تضمین‌شده از سایت کالا ورزش

برای خرید دمبل، وزنه و خرید هالتر بدنسازی فاکتورهای بسیار مهمی نقش اساسی دارند. اینکه شما بخواهید در چه مکانی و با چه قدرت و توانایی از آن‌ها استفاده کنید. قیمت انواع دمبل و قیمت صفحه هالتر و یا قیمت هالتر استیل با توجه به نوسانات قیمت دلار در چند سال اخیر افزایشی بوده و کالا ورزش این افتخار را دارد که اکثر این محصولات را با ارسال رایگان به دست شما برساند.