الپتیکال

الپتیکال یا همان اسکی فضایی از سری دستگاه های هوازی است که در چند سال اخیر مورد استقبال ورزشکاران قرار گرفته است. اصلی ترین تفاوت الپتیکال با سایر محصولات هوازی از جمله تردمیل، دوچرخه و غیره درگیر کردن عضلات سراسر بدن است. به همین دلیل فردی که با الپتیکال یا اسکی فضایی تمرین می کند همه عضلات پشت ساق پا، ران، همسترینگ و سرینی را درگیر کرده و باعث فرم دهی خاصی به این نواحی شود.

انواع الپتیکال 

به طور کلی دستگاه الپتیکال یا اسکی فضایی به عنوان یکی از اصلی ترین تجهیزات بدنسازی بوده که هم در منازل و هم در باشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. 

الپتیکال مگنتی 

الپتیکال مگنتی که به آن مدل کلاسیک نیز می گویند جزء سری اول و پرطرفدار خواهد بود. اصلی ترین تفاوت آن با مدل های بعدی خود، تنظیم درجه سختی به صورت دستی و برقی نبودن آن است. همین امر سبب شده تا الپتیکال مگنتی مورد توجه تعداد زیادی از مردم قرار گیرد. البته این نکته را نیز فراموش نکنید که هرچند خرابی کمتری نسبت به سایر مدل ها دارد، اما به مراتب الپتیکال مگنتی امکانات کمتری را در اختیار شما می گذارد.

الپتیکال الکترومگنت

الپتیکال الکترومگنت تکمیل شده مدل قبلی است و کمی شکل دیجیتالی به خود گرفته است. از طرفی درجه سختی آن نیز از طریق دکمه های روی مانیتور تغییر می کند و همچنین برای کار با الپتیکال الکترومگنت احتیاج به برق دارید. الپتیکال الکترومگنت با توجه به امکانات بیشتری که دارد توانسته تا حدودی خود را جایگزین نوع مگنتی کند و البته قیمت الپتیکال الکترومگنتی نیز کمی بالاتر می باشد.

الپتیکال ژنراتور دار 

الپتیکال ژنراتور دار کامل ترین و گران ترین نوع الپتیکال موجود در بازار می باشد. این نوع الپتیکال با موتوری که دارد باطری خود را شارژ کرده و دیگر نیاز به مصرف برق شهری ندارد. همچنین تمام آپشن های اسکی فضایی را از جمله سرعت، نمایش ضربان قلب، مصرف کالری، زمان مسافت طی شده و غیره را در خود جای داده است. ازطرفی بهترین گزینه برای باشگاه های بدنسازی و مجموعه ها الپتیکال های ژنراتور دار خواهد بود. هر 3 مدل فوق در دو نوع الپتیکال خانگی و الپتیکال باشگاهی ( تجاری ) نیز موجود میباشد. در برخی از انواع الپتیکال چرخ لنگر و متحرک در عقب و برخی نیز در بخش جلویی آن قرار دارد. دلیل اینکه برخی دارای محور عقب می باشند این است که سرعت حرکت ورزشکار در این نوع از دستگاه ها بیشتر بوده و شبیه دویدن خواهد بود.

اما زمانی که کاربر اقدام به خرید الپتیکال با محور جلو می کند. در واقع با توجه به شرایط خود حرکت دویدن آهسته تری خواهد داشت. بسیاری از انواع الپتیکال در بازار هم بر روی نیم تنه بالایی و هم بر روی نیم تنه پایینی تمرکز دارند، برای مثال دستگاه الپتیکال  cross trainer به عنوان یک دستگاه تمرین ورزش هوازی برای نیم تنه بالایی بوده که به دلیل تحرک پاها و زانو ها نیم تنه پایینی نیز درگیر خواهد شد. برخی از انواع مدل های الپتیکال دارای حرکت وابسته و مستقل در ناحیه پدال ها خواهند بود. به این صورت که وقتی ورزشکار در حال استفاده و به حرکت در آوردن یکی از پدال ها باشد اگر به طور خودکار پدال دوم به حرکت در آید به نوعی دارای مدل حرکتی وابسته و اگر هر کدام از پدال ها با هم ارتباطی نداشته و دارای حرکت جداگانه باشند، از نوع حرکت مستقل به حساب می آیند. یکی دیگر از امکانات مهم الپتیکال برنامه شیب برقی آن میباشد. تا شما بتوانید در هنگام تمرینات هوازی بیشترین تمرکز را بر روی عضلات پاهای خود صرف کنید.

الپتیکال

قیمت الپتیکال در بازار

قیمت اسکی فضایی در بازار به نسبت کارایی و امکانات مختلفی که در بالا ذکر شد، متفاوت خواهد بود. امروزه نوسانات بازار ارز در محدوده قیمت های فروش الپتیکال با نرخ رقابتی تاثیر بسزایی گذاشته است. به همین دلیل اگر بخواهید هر مدل از آنها را در محدوده قیمتی خاص مقایسه کنید، میتوان از طریق سایت کالا ورزش محصولات متنوع را به همراه مشخصات فنی آنها مشاهده کرده و قدرت انتخاب بالاتری داشته باشید. یک نکته بسیار مهمی که در خرید الپتیکال و نرخ قیمت الپتیکال تاثیر گذار است کشور سازنده و همچنین آپشن های جانبی این دستگاه هوازی خواهد بود. الپتیکال های ساخت تایوان به مراتب قیمت بالاتری نسبت به مدل های چینی دارند.

الپتیکال ارزان

با توجه به هزینه های بالای لوازم ورزشی در بازار، خرید اسکی فضایی ارزان برای بسیاری از افراد خانواده و خصوصا ورزشکاران عزیز بسیار مهم است. خرید این تجهیزات بدنسازی اگر هم ارزان باشند و هم با کیفیت، رضایت بیشتر مشتریان را به دنبال خواهد داشت. هنگامی که تصمیم به خرید الپتیکال ارزان دارید شما باید با توجه به میزان بودجه و امکانات مورد نیاز خود تصمیم نهایی را بگیرید.

3 فاکتور مهم از جمله بودجه، امکانات و فضا در نرخ قیمتی الپتیکال ارزان تاثیرگذار است. پس فرصت را از دست ندهید و اگر وقت لازم برای بررسی بازار را ندارید با تماس با بخش فروش در کالاورزش به صورت رایگان مشاوره گرفته و بهترین خرید را تجربه کنید.

خرید الپتیکال با کیفیت تضمین شده از سایت کالا ورزش

خرید با کیفیت همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات لوازم ورزشی و تجهیزات بدنسازی همواره از الویت ها و اهداف تیم کالاورزش بوده است. بهتر است بدانید که محصولات ما از ارزانترین دستگاه ورزشی الپتیکال گرفته تا محدوده قیمتی بالاتر، در کلیه برندها بهمراه گارانتی و خدمات پس از فروش الپتیکال به مشتریان گرامی ارائه خواهد شد.