فهرست

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای اسکی

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای اسکی ۱۴ دی

در این مقاله قصد داریم لوازم و تجهیزات مورد نیاز ورزش اسکی و همچنین پوشاک مخصوص ورزش اسکی از جمله ، کاپشن ، شلوار، لباس، عینک، دستکش،بوت و کلاه اسکی و مایو را مورد بررسی قرار دهیم.

 

 

۱. کاپشن  مخصوص اسکی

۲. شلوار مخصوص اسکی

۳. لباس اسکی

۳.۱ لایه ‌زیرین لباس اسکی

۳.۲ لایهٔ میانی لباس اسکی

۴. کلاه اسکی

۵. عینک‌ ایمنی و آفتابی

۶. کرم ضدآفتاب

۷. کلاه

۸. لباس بافتنی

۹. دستکش‌

۱۰. بوت‌‌های برفی

۱۱. کفش‌ راحتی

۱۲. مایو

 

 

زمانیکه فصل سرما و زمان اسکی کردن میشود، افراد علاقمند به این ورزش برای اسکی کردن به پیست های اسکی میروند. جمع اوری وسایل مورد نیاز برای اسکی کار آسانی نیست و باید دقت کنید تا وسیله ای را جا نگذارید. در این مقاله قصد داریم لیستی از لوازم ضروری و مفید برای اسکی کردن را در اختیارتان بگذاریم تا تجربه ای عالی از این ورزش و تفریح هیجان انگیز داشته باشید.

اسکی

کاپشن  مخصوص اسکی

هنگام خرید کاپشن مخصوص اسکی باید به نکاتی مثل ضد آب بودن، میزان گرما، توانایی عبور جریان هوا و تهویه، سایز، رنگ و زیبایی آن توجه ویژه داشت. از قابلیت های دیگری که برای یک کاپشن اسکی مهم است، داشتن جیب های متعدد و بزرگ است تا بتوان لوازم مورد نیاز در حین اسکی را در آن ها جا داد. برندهای معروف مانند اسپایدر،پیک پرفورمنس، ام میلر و بوگنر از جمله کمپانی های تولید لباس اسکی هستند که بهترین کاپشن های اسکی را تولید میکنند و تمام نیازهای شما برای داشتن یک کاپشن اسکی مناسب را برآورده خواهند کرد.  اگر نیاز به کاپشن جداگانه ای دارید که در راه رفتن به پیست تن کنید، بهتر است برند فندی را هم مد نظر داشته باشید.

کاپشن

شلوار مخصوص اسکی

چه افراد مبتدی و چه اسکی بازان حرفه ای باید از شلوار یا سالوپه اسکی ( شلوار فاق بلندی که بندی روی شانه ها دارند) مناسب استفاده کنند. حتی اگر میخواهید در پست قدم بزنید بهتر است که از شلوار مناسب استفاده کنید. افراد مبتدی یا کسانیکه از کاپشن های کوتاه تر استفاده میکنند، باید شلواری پا کنند که فاق بلندی داشته باشد یا مانند سالوپه ها با بندی در جای خود محکم شود تا از کمر و پهلوها در برابر سرما و ضربه محافظت کند. اگر شما تازه کار هستید یا به هر دلیلی قادر به حفظ تعادل خود نیستید، باید شلوار ضد آب تهیه کنید تا هنگام زمین خوردن خیس نشود. یکی از نکات مهم دیگر این است که شلواری تهیه کنید که روی ساق های آن زیپ داشته باشد تا بتوانید شلوار را با پوتینتان تنظیم کنید.

شلوار

لباس اسکی

لایه ‌زیرین لباس اسکی

در همه ورزش ها به دلیل تحرک و جنب و جوش، بدن عرق میکند. اسکی هم از این قاعده مستثنی نیست. برای اینکه در حین اسکی رطوبت را از بدنتان دور کنید تا پوستتان راحت و خشک بماند باید لایه نازکی از لباس در زیر تمام لباسهایتان به تن کنید. برند سواروفسکی و ام میلر از دسته برندهایی هستند که لباسهای لوکسی در این زمینه ارائه کرده اند؛ اما اگر به دنبال یک لباس ساده و مناسب برای این کار هستید، قطعا از لباس های پیک پرفورمنس استقبال خواهید کرد.

 

لایهٔ میانی لباس اسکی

زمانی که به اسکی میروید، حتی اگر در حال استراحت در اقامتگاهتان هستید یا در اطراف قدم میزنید، لازم است که لایه ای لباس به تن داشته باشید. لایه میانی باید آزاد، راحت و سبک باشد تا برایتان محدودیت حرکتی ایجاد نکند و در عین حال گرمای طبیعی بدنتان را حفظ کرده و گرم نگه تان دارد. اگر به دنبال طرح ساده ولی شیک هستید به برند فندی مراجعه کنید؛ ولی اگر به دنبال لباس هایی با طرح های خاص و رنگ های چشم گیر هستید، بهتر است برندهای بوگنر و اسپایدر را در نظر داشته باشید.

 

کلاه اسکی

کلاه یکی از تجهیزات بسیار مهم در ورزش اسکی محسوب میشود.  این وسیله در عین حال که از سر در برابر ضربات احتمالی محافظت میکند، شما را گرم نگه میدارد و در زیبایی ظاهری لباس اسکی تاثیر میگذارد. در هنگام خرید این وسیله توجه کنید که کلاه علاوه بر مقاومت مناسب برای محافظت از سر، اندازه باشد و از تهویه مناسبی برخوردار باشد. برند کاسک کلاه هایی تولید کرده است که در عین ایمنی بودن، بسیار زیبا هستند و طبق مد روز طراحی شده اند.

کلاه

عینک‌ ایمنی و آفتابی

یک عینک ایمنی یا آفتابی مناسب، از چشمان شما در برابر اشعه های مضر آفتاب، سرما، کولاک و ورود ذرات ریز به چشمانتان محافظت خواهد کرد. هنگام خرید توجه داشته باشید عینک هایی را انتخاب کنید که لنز آن ضد خش، قابلیت دید در مه و حفاظت در برابر فرا بنفش داشته باشد. از برندهای معروف و برتر برای عینک اسکی میتوان به یووکس و انون اشاره کرد.

عینک‌

کرم ضدآفتاب

عموم مردم تصور میکنند که در کوهستان به علت سرما، دچار آفتاب سوختگی نمیشوند. ولی حقق برخلاف این است. پیست های اسکی در ارتفاعات قرار دارند و در آن ارتفاع اشعه های آفتاب شدید ترند و همچنین برف نیز اشعه ی فرابنفش را منعکس میکند. به همین علت امکان آفتاب سوختگی در مناطق کوهستانی بیشتر است. سعی کنید در هنگام اسکی یک کرم ضد آفتاب با UV بالا درون جیب خود داشته باشید و هر یک ساعت از آن روی نواحی بینی، لب، گونه و گوش ها استفاده کنید.

 

کلاه

بهتر است که یک کلاه گرم و بافتنی با خود همراه داشته باشید. هرچند در حین اسکی کردن باید از کلاه ایمنی استفاده کنید، اما داشتن یک کلاه گرم، باعث میشود تا گرمای بدنتان را حفظ کنید و از سر و گوشهایتان در برابر سرما محافظت کنید. برندهای سالمون و هالند کوپر کلاه های زیبا و مناسبی در این زمینه به تولید رسانده اند.

کلاه

لباس بافتنی

این نوع لباس برای استراحت، استفاده در اقامتگاه و تفریح در اطراف پیست بسیار مناسب و کارآمد است. میتوانید از این لباس به عنوان لباسی در لایه میانی استفاده کنید تا علاوه بر گرم نگه داشتن بدنتان، زیبایی ظاهری و استایل خود را حفظ کنید.

 

دستکش‌

یک جفت دستکش‌ گرم باعث میشود تا انگشتانتان یخ نزند. دستکش‌هایی با تنوع بالا از برندهای مختلفی به این منظور طراحی شده اند که شما بنا به سلیقه ی خود میتوانید از نوع بافتنی تا پشمی و خزدار آن را تهیه کنید تا از سرد شدن دستانتان جلوگیری کند.

دستکش‌

بوت‌‌های برفی

خیابان‌های پیست همیشه پوشیده از برف و یخ هستند و برای راه رفتن در خیابان باید کفش های مناسبی بپوشید تا از لیز خوردن جلوگیری کند. برای این منظور باید کفش هایی با کفی پلاستیکی تهیه کنید که در عین حال نیز گرم باشند. برند بوگنر و کلمبیا کفش و بوت هایی در این دسته طراحی کرده اند که بررای پیاده روی در خیابان های برفی مناسب است.

بوت‌‌های

کفش‌ راحتی

بهتر است زمانی که در حال استراحت در اقامتگاه خود هستید از کفش های نرم و راحت استفاده کنید تا علاوه بر اینکه پاهایتان استراحت میکند، آنها را گرم هم نگه دارد. برای تهیه این مورد بهتر است از برند آگز کمک بگیرید.

 

مایو

بهتر است برای اطمینان یک لباس شنا یا مایو به همراه ببرید، استفاده از جکوزی یکی از راه های مناسب برای تسکین درد ماهیچه ها است. شما میتوانید پس از یک روز ورزش مداوم در پیست، در پایان روز به جکوزی بروید و ریلکس کنید. این کار باعث ریکاوری عضلات تمام بدن میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا