فهرست

تی آر ایکس، فواید، تمرینات و قیمت خرید آن

تی آر ایکس، فواید، تمرینات و قیمت خرید آن ۲۲ دی

در این مقاله قصد داریم  تی آر ایکس و فواید آن به همراه چند نمونه از تمرینات تی آرایکس، قیمت و نحوه خرید آن را مورد بررسی قرار دهیم .

 

۱. تی آر ایکس

۲. فواید تی آریکس

۳. تمرینات تی آر ایکس

۳.۱ حرکت پارویی

۳.۲ حرکت پرس سینه

۳.۳ حرکت همسترینگ

۳.۴ حرکت اسکات

۴. قیمت و خرید تی آر ایکس

 

 

تی آر ایکس

تی آر ایکس TRX ورزشی بر پایه قدرت است که تمام ماهیچه های بدن را درگیر می کند که در آن به جای استفاده از دستگاه ها و تجهیزات بدنسازی با استفاده از وزن بدن در جهت تناسب اندام استفاده کرد . تی آر ایکس برای افرادی که ورزش های قدرتی مانند بدنسازی و پاورلیفتینگ و وزنه برداران بسیار مناسب است . این ورزش مانند ورزش پیلاتس تمام اعضاء بدن را به فعالیت وا میدارد و تمرکز اصلی آن بر قسمت مرکزی بدن است. در این مقاله به فواید و تمرینات تی آر ایکس نیز خواهیم پرداخت .

ورزش تی آر ایکس توسط  یک افسر نیروی دریایی امریکا اخنراع شد که مایل بود برای مواقعی که بر روی ناو و در دریا به سر می برد بتواند تناسب اندام خود را حفظ کند این شخص توانست با طراحی طناب های کم حجم که قابلیت نصب و استفاده در هر مکانی را به او می داد  فعالیت ورزشی خود را انجام داده و تناسب اندام خود را حفظ کند وسایل مورد استفاده این افسر نیرو دریایی برای انجام تمرین شامل بند طناب چتر بازی و دو دسته که بصورت بند بود و قابلیت کش سانی نیز نداشتند یود. این افسر با آویزان شدن از طناب و به کمک وزن بدن خود موفق شد که تمرینات و حرکات آمادگی جسمی را بی هیچ خطری انجام دهد و به سرعت این شیوه تمرینی ابداعی وی در کلیه تیم های ورزشی و نظامی مورد توجه و انجام قرار گرفت .

تی

 

فواید تی آر ایکس

تی آر ایکس ورزشی است که بدون استفاده از وسایل و تجهیزات ماشینی ورزشی انجام می شود . زمانی که از تمرین با دستگاهها و تجهیزات بدنسازی خسته می شوید میتوانید بسیاری از تمرین ها را مانند تمرینات پاها ، شانه، سینه و عضلات پشت را با طناب های تی آر ایکس انجام دهید و یک تجربه در جهت درک بهتر نحوه اجرای حرکت و تاثیر آن بر بدن در موقعیت های مختلف را کسب کنید . هر شخصی (مبتدی یا حرفه ای) به راحتی میتواند  با کنترل وزن خود و با کاهش و یا افزایش مقاومت نوارها در هرجا و مکانی از تی آر ایکس استفاده کند و بدیل سبک بودن آن براحتی قابل حمل بوده و فضای بسیار کمی را اشغال می کند . از دیگر فواید تی آر ایکس میتوان گفت که بدون توجه به قدرت و سطح مهارت ،شخص میتواند از قابلیت انعطاف پذیری آن بهره گیرد . تی آر ایکس در جهت کاهش وزن ، بالا بردن قدرت بدنی و توانیخشی جسمی بسیار متاسب است . تی آر ایکس ورزشکار را فعالتر کرده و کمک شایانی در راستای رسیدن به اهداف تناسب اندام هر شخص دارد .

 

تمرینات تی آر ایکس

تی آر ایکس و بدنسازی دو ورزش پر هوادار در بین ورزشکاران هستند اگر در پی کسب آمادگی جسمی و شکل دهی مناسب به عضلات بدن خود هستید پیشنهاد می کنیم که ورزش تی آر ایکس را تجربه کنید در ادامه قصد داریم چند نمونه از تمرینات ورزش تی آر ایکس را معرفی کنیم .

 

حرکت پارویی

انجام این حرکت تمرینی در جهت تقویت عضلات بالایی و مرکز بدن بسیار مناسب است . برای انجام این حرکت باید به نحوی ایستاد که صورت در راستای نقطه انتهایی کش تی آر ایکس قرار گیرد دسته کش را گرفته و آرنج ها کاملا صاف باشند، بدن را به سمت عقب کشیده تا زاویه ۴۵ درجه ایجاد شود باید توجه داشت که بدن بایستی کاملا صاف بوده و در زانوها وشانه خم نشده باشند سپس به کمک شانه دست ها را به هر دو طرف کشیده به طوری که دستها در طرفین قفسه سینه قرار گیرند پس از آن بدن را به آهستگی به سمت زمین نزدیک کنید .

 

حرکت پرس سینه

برای انجام این حرکت باید طوری ایستاد که صورت پشت به امنداد انتهای کش تی آر ایکس قرار گیرد ، سپس به سمت جلو خم شده دسته ها در روبه روی صورت گرفته و تلاش کنید شانه ها را به دست ها نزدیک کنید ، باید زانو ، شانه و لگن صاف باشند سپس بدن را آرام به سمت بالا فشار داده و به وضعیت اولیه باز گردید انجام این حرکت قسمت بالایی بدن را تحت فشار قرار داده و  ماهیچه های بالایی بدن را تقویت کرده و باعث افزایش قدرت آنها می شود.

تمرینات

 

حرکت همسترینگ

برای اجرای این حرکت باید به پشت بر روی زمین دراز کشیده و پاها را صاف  باشند، پاشنه پاها در دستگیره کش قلاب شده و دست ها صاف بر روی زمین در کنار بدن قرار گرفته و باسن را به سمت بالا به حرکت آورید در این حالت از ماهیچه های همسترینگ برای خم کردن زانو ها کمک گرفته و تلاش کنید پاها را به باسن نزدیک کنید برای پایان انجام حرکت پاشنه ها را به سمت خارج فشار داده و به وضعیت اولیه برگردید اجرای صحیح این حرکت باعث تقویت عضلات همسترینگ ، ران ها و عضلات پائینی بدن خواهد شد .

تمرینات

حرکت اسکات

در این حرکت روبه روی کش تی آرایکس ایستاده دسته ها گرفته وزن بدن را بر روی پاشنه پا متمرکز کرده و مرکز بدن را درگیر کنید، سپس فاصله باسن را به سطح زمین کمتر کرده و زاویه ۹۰ درجه تشکیل دهید در این حالت انقباض عضلات شکم و سینه را فراموش نکنید پس از انجام حرکت و رعایت اصول از پاشنه پا کمک گرفته و به حالت اولیه خود بازگردید انجام اصولی این حرکت عضلات مرکزی بدن را تقویت کرده و باعث افزایش قدرت آنها می شود .

تمرینات

 

قیمت و خرید تی آر ایکس

خرید کش های تی آر ایکس امروزه در بین علاقمندان به انجام این ورزش افزایش چشمگیری داشته به نوعی که در کمتر باشگاه و یا سالن ورزشی میتوان یافت  که در آن تی آر ایکس وجود نداشته باشد ویژگی های منحصری که در این وسیله ورزشی وجود دارد و ماهیت ساده و قیمت مناسب آن سبب شده تا طرفداران بسیاری در بین اقشار جامعه پیدا کند . این وسیله به راحتی در منزل ، محیط کار و حتی در مسافرت در فضای بسته و باز میتوان به راحتی استفاده کرد تنوع حرکات ورزش تی آر ایکس بر اساس وزن بدن و حالت معلق تمام بدن را به چالش می کشد. به کمک تی آر ایکس میتوان تمام محدویت های زمانی و مکانی در انجام تمرین ورزشی را از بین برده و به تناسب اندام مورد نظرخود برسید شما میتوانید انواع کش های تی آر ایکس را در سایت کالاورزش مشاهده کرده و قیمت ، جنس و رنگ بندی وازنحوه انجام تمرینات آن آگاهی پیدا کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا