فهرست

اثرات مثبت گوش دادن به موسیقی در انجام فعالیت ورزشی

اثرات مثبت گوش دادن به موسیقی در انجام فعالیت ورزشی ۰۸ دی

زمانی که ورزش می کنیم میتوانیم با گوش فرا دادن به موسیقی انرژی مثبت بیشتری را در دریافت کرده و احساس خستگی کمتری را حس کنیم این موضوع با پژوهش بر روی اثرات گوش کردن موسیقی در هنگام انجام فعالیت ورزشی توسط محققان و پژوهشگران به اثبات رسیده است . پژوهشگران در تازه ترین تحقیقات خود به ابن نتیجه رسیدند که گوش کردن به موسیقی دلخواه در حین انجام حرکات ورزشی باعث اذت بردن بیشتر ورزشکار از ورزش و کسب سلامت بیشتر می شود .

پژوهشگران با آزمایش و تحقبق بر روی ورزشکارانی که به همراه موسیقی ورزش می کنند ، و همچنین ورزشکارانی که در سکوت به انجام فعالیت ورزشی می پردازند به این نتجه رسیدند که بازدهی ورزشکارانی که با موسیقی ورزش می کنند ۲۸ درصد بیشتر از ورزشکارانی است که در سکوت به ورزش می پردازند است . همچنین این افراد میل بیشتری نسیت به ورزش داشته و احساس خستگی کمتری داشته اند .

اثرات

این تحقیق توسط پژوهشگران دانشگاه برونل بر روی داوطلبین انجام گرفته و در نشریه روانشناسی ورزشی ورزش نیز به چاپ رسیده است .

پژوهشگران دانشگاه برونل با نصب دستگاه الکترو انسفالور گرافی بر روی سر ۲۴ ورزشکار ، از آنان خواستند که یک مسیر ۴۰۰ متری را بدوند . بعضی در سکوت  ، بعضی با گوش دادن به موزیک و بعضی با گوش دادن به سخرانی ها دویدند . نتیجه این آزمایش بیانگر آن بود که فرکانس امواج مغزی افرادی که در حین دویدن موسیقی گوش کرده اند افزایش داشته و لذت بیشتری از دویدن و ورزش داشته اند .

اثرات

پژوهشگران به افرادی که بصورت حرفه ای ورزش می کنند و همچمین به افرادی که حفظ سلامتی و تفریح به ورزش می پردازند توصیه مب کنند که لیستی از موزیک های دلخواه خود را انتخاب کرده و هنگام انجام فعالیت ورزشی به آنها گوش دهند و پس از مدتی آهنگ و موسیقی های دیگری را گوش کنند تا پویایی بیشتری داشته باشد . لازم به ذکر است که صدای موسیقی نباید آنقدر زیاد باشد که به باعث آسیب به گوش شده و یا سبب کاهش تمرکز ورزش نسبت به محیط پیرامون خود شود .

اثرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا