فهرست

۷ حرکت ورزشی برای درمان قوز کمر

7 حرکت ورزشی برای درمان قوز کمر ۲۲ دی

تناسب اندام مقوله ای مهم است که همه ی افراد به آن توجه دارند. مشکلات ستون فقرات عدم تناسب اندام را به دنبال دارد. بطور مثال فردی که گودی کمر زاید یا قوز کمر دارد حتی اگر اندام زیبایی داشته باشد، به دلیل مشکلات ستون فقرات، زیبا دیده نمی شود و نامتناسب است. در این مقاله قصد داریم تا چند حرکت ساده برای از رفع قوز کمر در خانه به شما آموزش دهیم.
با ما همراه باشید.

 

۱. ۷ حرکت ورزشی برای رفع قوز کمر

۱.۱ حرکت اول

۱.۲ حرکت دوم

۱.۳ حرکت سوم

۱.۴ حرکت چهارم

۱.۵ حرکت پنجم

۱.۶ حرکت ششم

۱.۷ حرکت هفتم

۲. سخن پایانی

 

 

۷ حرکت ورزشی برای رفع قوز کمر

حرکت اول: کنار یک دیوار صاف بایستید و به دیوار تکیه دهید بطوریکه تمام بدنتان به دیوار بچسبد. کسانیکه قوز کمر دارند قسمت بالای کمر و پائین کمرشان را به دیوار نچسبانند. برای چسبیدن به دیوار سر و گردنتان را به عقب فشار دهید و به قوز پشتتان فشار وارد کنید ۲ تا ۳ دقیقه این کار را ادامه دهید.

 

حرکت دوم: روی زمین به صورت طاق باز دراز بکشید. زیر سرتان بالش کوچکی بگذارید تا سر و بدنتان کاملا صاف باشد. دستها و پاها را صاف در راستای بدن قرار دهید. چشمهایتان را ببندید و راحت دراز بکشید و در این حالت کمی فشار به قوز کمرتان وارد کنید.

7

حرکت سوم: این حرکت هم مانند حرکت قبلی است. روی زمین دراز بکشید و دستها و پاهایتان را در راستای بدن قرار دهید. این بار زیر سرتان یک بالش بلند و سفت بگذارید تا سرتان بالاتر از بدنتان قرار بگیرد و به قوز پشتتان فشار وارد کنید. این حرکن نسبت به حرکت قبل کمی سخت تر ولی موثر تر است.

 

حرکت چهارم: روی زمین دراز بکشید. زیر قوز پشتان یک پتوی کوچک بگذارید و زیر سرتان هم یک بالش کوچک بگذارید تا سر و قوزتان در یک راستا باشد و همچنین به قوز کمرتان فشار وارد شود. پاهایتان را خم کنید بطوریکه کف پاها روی زمین قرار گیرد. دستاها را از آرنج خم کرده و بالای سرتان قرار دهید. در این حالت هم بدنتان دچار کشش می شود و احساس راحتی می کنید و هم به قوز پشتتان فشار میاید و باعث صاف شدن کمرتان می شود.

 

حرکت پنجم: به شکم بخوابید زیر سرتان یک بالشت بگذارید تا سرتان هم راستای بدنتان باشد. دستها را بالای سر ببرید و بالا تنه ی خود را بکشید و چند دقیقه در همان حالت باقی بمانید.
7

 

حرکت ششم: شکل بدنی خود را مانند حرکت قبل نگه دارید ولی در این حرکت دستهایتان را در زاویه ۹۰ درجه قرار دهید. شانه هایتان را صاف و رو به بالا نگه دارید و نگذارید خم شود . حالا نسبت به حرکت قبل بیشتر بالا تنه را بکشید و چند دقیقه در این حالت بمانید.
7

حرکت هفتم: زانوها و کف دستهایتان را روی زمین بگذارید. هم زمان دست راستتان و پای چپتان را بلند کنید و دستتان را به سمت جلو و پایتان را به سمت عقب بکشید. چند دقیقه در این حالت باقی بمانید و با دست و پای دیگرتان این کار را انجام دهید. دقت داشته باشد که در طول این حرکت سرتان باید کاملا صاف و در راستای بدنتان قرار بگیرد.
7

سخن پایانی

با انجام این حرکات بطور منظم در طول مدت کمی بدون هزینه و هدر دادن زمان میتوانید مشکل قوز کمرتان و گودی کمرتان را حل کنید و خود را از عمل جراحی قوز کمر نجات دهید و به تناسب اندام برسید. توجه داشته باشید اگر شما دچار قوز کمر هستید از سن پایین شروع به انجام حرکات اصلاحی کنید. زیرا در سنین پایین تر استخوانها نرم تر است و راحت تر شکل می گیرد و در مدت زمان کوتاه تری میتوانید قوز کمرتان را درمان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا