۰

شیکر بدنسازی چیست؟ معرفی انواع شیکر

شیکر بدنسازی چیست؟ معرفی انواع شیکر

در این مقاله به شیکر بدنسازی و انواع آن، مشخصات شیکر پروتئین و راهنمای خرید اینترنتی شیکر پرداخته شده است.

در این مقاله به شیکر بدنسازی و انواع آن، مشخصات شیکر پروتئین و راهنمای خرید اینترنتی شیکر پرداخته شده است.

 

۱. شیکر بدنسازی

۲. انواع شیکر بدنسازی

۳. شیکر پروتئین

۴. خرید اینترنتی شیکر

 

شیکر بدنسازی چیست؟

واژه SHAK  (شیک) در زبان ما پارسی ها به معنای تکان دادن است. اما منظور ما از واژه SHAKER (شیکر) وسیله و ابزاری برای درهم آمیختن مواد گوناگون با یکدیگر است. شیکر ها در انواع مختلف (برقی- دستی- صنعتی) طراحی، تولید و روانه بازارهای هدف می شوند اما مقصود ما از شیکر نوع ورزشی- بدنسازی آن است که امروزه به ابزاری رایج در بین ورزشکاران اکثر رشته های مبدل شده است. آب نوشیدن در هنگام تمرین و پس از آن در بین ورزشکاران از اهمیت فراوانی برخوردار است و در رشته بدنسازی که ورزشکار علاوه بر نوشیدن آب نیازمند استفاده از مکمل های ورزشی اهمیت آن را دو چندان نموده است. شیکرها بطری های استوانه ای شکل هستند که بدنسازان از آن برای  نوشیدن آب و مخلوط کردن مکمل و پودرهای ورزشی خود از آن استفاده می کنند. شیکرهای بدنسازی معمولا از جنس پلاستیک غیر سمی با کیفبت و مقاوم با قابلیت بازیافت ساخته می شوند ومهمترین ویژگی که باید در ساخت آنها رعایت شود ضد نشت بودن است. طراحی دهانه شیکرها معمولا به صورت لوله ای است تا ورزشکار به راحتی بتواند محتویات درون شیکر را به هر میزان که مایل است استفاده کند.

شیکر بدنسازی چیست

بیشتر بدانید: آشنایی با انواع قمقمه ورزشی و جنس بکار رفته در ساخت آنها

انواع شیکر بدنسازی

شیکرها در مدل های مختلف در دو نوع سه تیکه و ساده در ابعاد مختلف و با گنجایش های متفاوتی ساخته و روانه بازارهای ورزشی می شوند. در شیکرهای سه تیکه محفظه هایی برای تفکیک آب، مکمل و قرص های ورزشی و یک توری برای مخلوط کردن پودرها  تعبیه شده است. تمامی شیکرها دارای لیوان مخصوصی برای مخلوط نمودن پودرها هستند. این لیوان ها به طور معمول پلاستیکی و از دهانه گشادی برخوردارند تا به آسانی بتوان با پیمانه مخصوص، مکمل های ورزشی را درون لیوان ریخت.

بیشتر بدانید: تاریخچه مکمل های ورزشی، مکمل های ورزشی رایج و دلایل استفاده و مضرات آنها

شیکر پروتئین

اگر به بدنسازان دقت کرده باشید به طور حتم شیکر را همراه ایشان دیده اید زیرا بدنسازان و ورزشکارانی که از مکمل های ورزشی استفاده می کنند برای مخلوط کردن مکمل های خود به این وسیله نیاز خواهند داشت. شیکر پروتئینی به بدنساز کمک می کند که مکمل ورزشی خود را که در فرم پودری است به آسانی با آب میکس و در زمان مقتضی بنوشد. اما نکته ای که در شیکرهای پروتئینی حائز اهمیت است امکانات جانبی آن  مانند توری، فنر و واشر سیلیکونی شیکر است. فنر و توری شیکر باید به نحوی طراحی شده باشند با بهترین حالت ممکن مکمل های پروتئینی را مخلوط کنند و همچنین جنس واشر باید از موادی تهیه شده باشد که ۱۰۰ درصد موجب آب بندی شیکر و عدم نشت مواد درون آن شود.

خرید اینترنتی شیکر

امروزه فروشگاه های مجازی بسیاری اقدام به فروش اینترنتی شیکر و سایر وسایل و تجهیزات ورزشی می کندد که گاها برخی از افراد با خرید اینترنتی محصول مورد نظر خود از برخی  فروشگاهای مجازی دچار مشکل می شوند از این رو سایت ما (کالاورزش) برای رفع این مشکل و نگرانی های خرید اینترنتی با گردآوری بسیاری از تولیدکنندگان، فروشندگان، وارد کنندگان و فروشگاه های معتبر ورزشی فضایی امن و مطمئن برای خرید و فروش انواع کالاهای ورزشی را فراهم آورده است تا افراد بتوانند کالاهای ورزشی مورد نیاز خود را بدون واسطه و با اطمینان کامل از قیمت و کیفیت خریداری نمایند.

با ورود به سایت کالاورزش و با درج  نام کالای مورد نظر خود در قسمت جستجو به آسانی می توانید انواع مدل های کالای ورزشی مورد نظر خود را مشاهده نموده و به طور مستقیم با فروشنده ارتباط و در صورت تمایل اقدام به سفارش و خرید نمائید.

whatsapp whatsapp phone