۰

مشخصات توپ تنیس انواع و راهنمای خرید اینترنتی آن

مشخصات توپ تنیس انواع و راهنمای خرید اینترنتی آن

در این مقاله به توپ تنیس و مشخصات آن و انواع توپ های مخصوص تنیس مانند توپ تنیس حرفه ای ، توپ تنیس قهرمانی و توپ تمرینی تنیس و راهنمای خرید اینترنتی آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

در این مقاله به توپ تنیس و مشخصات آن و انواع توپ های مخصوص تنیس مانند توپ تنیس حرفه ای ، توپ تنیس قهرمانی و توپ تمرینی تنیس و راهنمای خرید اینترنتی آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

۱. توپ تنیس و مشخصات آن

۲. انواع توپ تنیس

۲.۱ توپ حرفه ای تنیس

۲.۲ توپ تنیس قهرمانی

۲.۳ توپ تمرینی تنیس

۳. خرید اینترنتی توپ تنیس

 

توپ تنیس و مشخصات آن

در مقالات پیشین راجع ورزش تنیس و قوانین این ورزش و همچنین به آشنایی با تجهیزات ورزش تنیس پرداخته ایم و در این قسمت سعی داریم با  مشخصات توپ تنیس ، انواع آن و راهنمای خرید آن بیشتر آشنا شویم . توپ از مهمترین تجهیزات ورزش تنیس است که بدون آن انجام این ورزش میسر نمی شود. توپ تنیس کوچکترین توپ ورزشی محسوب نمی شود اما دارای مشخصات و ویژگی های منحصر به فردی است که در سایر توپ های ورزشی وجود ندارد. این توپ در سه نوع  ، توپ حرفه ای تنیس ، توپ قهرمانی و توپ تمرینی تولید و به بازارهای ورزشی عرضه می شود.

سطح خارجی توپ های تنیس به رنگ زرد است که نوارهای سفیدی بر روی توپ قرار گرفته است علت اینکه فدراسیون جهانی تنیس رنگ زرد را برای این توپ در نظر گرفته است این است که در تلویزیون رنگ زرد بهتر قابل رویت است و دلیل خاص دیگری وجود ندارد. قطر یک توپ تنیس استاندارد بین ۶/۳۵ الی ۶/۷۵ سانتی متر و وزن آن۵۶/۷ الی ۵۸/۵ گرم است که اگر آنرا از ارتفاع ۲/۵ متری بر روی سطحی از بتون رها کنید بازتاب برگشت توپ باید بین ۱۳۵ الی ۱۴۷ سانتی متر باشد و اگر به توپ فشار ۸ کیلو گرمی وارد شود باید ۵۶ الی ۷۵ میلی متر از قسمت جلوی توپ و بین ۸۹ میلی متر الی ۱/۰۸ سانتی متر از قسمت پشت توپ فرو رود. بر روی توپ های تنیس نشان تائیدیه فدراسیون جهانی این ورزش وجود دارد. درروی سطح توپ های تنیس پرزهایی تعبیه شده است به این علت که این پرزها تاثیر زیادی در نحوه حرکت توپ دارند این پرزها یاعث می شوند که پس از ضربه توپ به درستی به چرخش در آید و سرعتی تنظیم شده داشته باشد چنانچه در توپ های تنیس پرز وجود نداشت سرعت توپ، قابلیت کنترل را نخواهد داشت و بازیکن بر مبنای استراتژی خاصی نمیتوانست ضربه به توپ وارد کند.

بیشتر بدانیم : قوانین بازی تنیس

انواع توپ تنیس

توپ های تنیس عموما در سه نوع توپ حرفه ای ، توپ کلاس قهرمانی و توپ مخصوص تمرینی تولید می شوند هنگامی که از یک توپ حرفه ای استفاده می کنید براحتی متوجه سطح کیفیت آن با سایر انواع توپ خواهید شد.در زیر به هریک از آنها خواهیم پرداخت.

توپ حرفه ای تنیس

این توپ ها در مسابقات حرفه ای تنیس مورد استفاده قرار می گیرند و از نظر کیفیتی در بالاترین سطح استاندارد قرار دارند و تولید کنندگان خاصی که مورد تائید فدراسیون جهانی تنیس ITF هستند این توپ ها را تولید می کنند. برند هایی مانند ویلسون WILSON، پرینس تور Prince tour، پرو پن  propeen تولید کنندگان توپ حرفه ای مورد تائید فدراسیون جهانی این ورزش هستند.

بیشتر بدانید : آشنایی با تجهیزات تنیس

توپ تنیس قهرمانی

این توپ ها یک درجه پائین تر از توپ های حرفه ای قرار دارند و مناسب برای استفاده در مسابقات لیگ های تنیس هستند اما این بدین معنا نیست که توپ های خوبی نباشند بلکه فقط این توپ هاموفق به کسب کامل امتیازات در مراحل کنترل کیفیت را نشده اند و جهش این توپ ها پس از ضربه مانند توپ های حرفه ای نیست و بیشتر قهرمان حرفه ای تنیس از این توپ ها برای مقاصد تمرینی استفاده می کنند.

توپ تمرینی تنیس

همین طور که از اسم این توپ ها پیداست مناسب جهت تمرین هستند اما این بدین معنی نیست که کاربردی به جزء تمرین نداشته باشند بلکه در لیگ های تنیس که از سطح کیفی پائینی برخوردار هستند مورد استفاده قرار می گیرند اما کاربری آنها بیشتر در دستگاه های پرتاپ توپ است و با کمک این توپ ها می توان در بهبود انجام ضربات کمک گرفت.

بیشتر بدانید : فواید ورزش تنیس برای لاغری و تقویت عضلات

خرید اینترنتی توپ تنیس

امروزه سایت ها و صفحات مجازی بسیاری در زمینه فروش اینترنتی کالاها و تجهیزات ورزشی درحال فعالیت هستند که هر روزه بر تعداد آنها افزوده می شود و عمدتا خدمات پس از فروش خوبی به مشتریان خود رائه نمیدهند و پس از خرید کالا هیچ تعهدی نسبت به کیفیت کالای فروخته شده ندارند. پیش از اقدام به خرید از معتبر بودن آنها اطمینان حاصل کنید. در راستا در جهت تامین نیازهای ورزشی هم میهنان گرامی سایت تخصصی لوازم و تجهیزات ورزشی با عنوان کالا ورزش اقدام به ارائه خدمات در امر لوازم ورزشی نموده است که می توان با مراجعه به این سایت به طور مستقیم با فروشندگان و تولیدکنندگان صنعت ورزش ، بدون واسطه مرتبط شد و اقدام به خرید کالای مورد نیاز خود کنید.

و به طور مثال برای خرید اینترنتی توپ تنیس فقط کافی است که کلمه توپ تنیس را در قسمت جستجو نوشته و کلیک کنید، و آگهی ها و اطلاعات مربوطه را مشاهده و با فروشنده به طور مستقیم تماس برقرار کنید و نسبت به کالای مورد نظر اطلاعات و مشاوره دریافت کرده و در صورت تمایل اقدام به خرید نمائید.


امتیاز دهید :
ثبت نظر
کد امنیتی
whatsapp whatsapp phone