۰

چگونه و چه زمانی تردمیل را روغن کاری کنیم؟

چگونه و چه زمانی تردمیل را روغن کاری کنیم؟

در این مقاله چرا و چگونه تردمیل را روغن کاری کنیم به همراه آموزش روغن کاری تردمیل به همراه معرفی بهترین نوع روغن و جایگیزین روغن و محل و مکان های فروش روغن تردمیل بیان شده است.

در این مقاله چرا و چگونه تردمیل را روغن کاری کنیم به همراه آموزش روغن کاری تردمیل به همراه معرفی بهترین نوع روغن و جایگیزین روغن و محل و مکان های فروش روغن تردمیل بیان شده است.

 

۱. چه زمانی و چرا باید تردمیل روغن کاری شود؟

۲. نحوه روغن کاری تردمیل (Treadmill Lubrication)

۳. بهترین روغن تردمیل و جایگزین آن

۴. محل فروش روغن تردمیل

 

تسمه تردمیل

تسمه یکی از مهمترین قسمت های یک تردمیل است و به طبع روغن کاری این قسمت یکی از اصلی نکات در زمینه نگهداری و مراقبت و بازدهی بهتر یک دستگاه تردمیل محسوب می شود. با توجه به اینکه بعضی از تردمیل های مدرن دارای سیستم روغن کاری اتوماتیک هستند، اما خیلی از تردمیل ها نیازمند آن هستند که به صورت دستی روغن کاری شوند. از این روی بر آن شدیم تا زمان و چگونگی روغن کاری، و بهترین روغن تردمیل، محل فروش و همچنین چه روغنی را می توان جایگزین روغن تردمیل نمود را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

روغن تردمیل

بیشتر بدانید: آشنایی با قطعات تشکیل دهنده یک تردمیل

چه زمانی و چرا باید تردمیل روغن کاری شود؟

همانطور که گفته شد تسمه از مهمترین اجرای یک تردمیل است و تاثیر گذاری مستقیمی درکیفیت تمرین ایفاء می کند. هنگامی که بر روی تردمیل می دویم سطح نرمی را در زیرا پاها احساس می کنیم که این احساس را باید همواره در جلسات تمرینی داشته باشیم اما این تنها دلیل برای روغن کاری تردمیل محسوب نمی شود. روغن کاری سبب می شود تا اصطحکاک میان موتور و تسمه دستگاه کم شود و عمر تردمیل افزایش و دستگاه همواره برای تمرین آماده باشد. اما عدم روغن کاری عواقبی همچون خشک شدن تسمه و متعاقب آن انحراف به راست و چپ، و افت سطح کیفی تمرین، و بروز صدای ناهنجار از دستگاه و در انتها تعویض تسمه را به دنبال خواهد داشت. ولی برای پیشگیری از این آسیب بهتر است به مراتب قسمت تسمه دستگاه بازدید شود. معمولا کمپانی های سازنده تردمیل هر ۳ ماه یک بار و یا هر ۴۰ ساعت پس از استفاده از دستگاه را زمان مناسب برای کنترل و در صورت نیاز روغن کاری تسمه دستگاه می داند. استفاده از دستگاه در فضاهای گرم نیازمند آنست که کنترل دستگاه زود به زود انجام شود زیرا احتمال آن می رود که روغن دستگاه زودتر از زمان پیش بینی شده تبخیر شود. البته جنس به کار رفته در ساخت دستگاه، کیفیت تسمه، مقدار وزن وارد شده به دستگاه در هنگام تمرین و استفاده از کفش مناسب در کیفیت دستگاه تاثیر گذارند.

نحوه روغن کاری تردمیل (Treadmill Lubrication)

تردمیل ها بر اساس نوع برند و طراحی ساخت به روش های مختلفی روغن کاری می شوند. اما بیشتر تردمیل ها به این صورت سرویس می شوند که، ابتدا با آچار مخصوص (آلن) پیچ های اتصال دهنده تسمه به دستگاه باز، تسمه را بلند کرده و زیر آن را به طور مورب ۳۰ میلی لیتر روغن کاری می شود. سپس پیچ های متصل کننده تسمه به دستگاه را بسته و دستگاه را سه دقیقه در وضعیت کمترین سرعت ممکن قرار تا سطح زیر تسمه به طور کامل چرب شود، پس از آن دستگاه آماده استفاده خواهد بود.

نحوه روغن کاری تردمیل

بیشتر بدانید: چگونه اثر بخشی تمرین با تردمیل را افزایش دهیم؟

بهترین روغن تردمیل و جایگزین آن

برای بسیاری این سوال مطرح است که از روغن چرخ خیاطی می تواند جایگزینی مناسب برای رون تردمیل باشد؟ پاسخ منفی است. زیرا معمولا این قبیل روغن ها از نفت و مشتقات آن تهیه شده اند و حتی میتوانند موجب آسیب تسمه دستگاه شوند. برند های سازنده تردمیل، بهترین روغن مناسب برای دستگاه را روغنی ساخته شده از سیلیکون و یا روغن هایی که پایه آن از سیلیکون (Silicone) بوده است را مناسب می دانند.

استفاده از روغن های معمولی برای تردمیل میتواند به الیاف به کار رفته در ساخت تسمه آسیب وارد کند و با نفوذ در داخل الیاف موجب پوسیدگی، خشکی و ایجاد اصطحکاک در تسمه شوند و حتی به راحتی با شستشو پاک نخواهند شد. اما روغن تهیه شده از شده Silicone نه تنها از بروز آسیب به تسمه پیشگیری می کند، بلکه در روند نرم و سرعت گردش تسمه موثر است.

بیشتر بدانید: آیا تمرین با تردمیل باعث  زانو درد می شود؟

محل فروش روغن تردمیل

روغن تردمیل را می توان از فروشگاه های تجهیزات ورزش های هوازی و یا نمایندگی های برند های مختلف دستگاه تردمیل تهیه نمود. ما در فروشگاه کالاورزش انواع روغن و تجهیزات جانبی یک دستگاه تردمیل و سایر دستگاه های ورزشی را گردآوری نموده ایم شما می توانید در صورت تمایل، با مشاوران ما تماس و در صورت تمایل اقدام به خرید کالای مورد نیاز خود فرمائید.

پشنهاد می کنیم برای مطالعه مطالب و آشنایی با تجهیزات روز ورزشی به صفحه اصلی سایت ما (کالاورزش) مراجعه نمائید.

امتیاز دهید :
ثبت نظر
کد امنیتی
whatsapp whatsapp phone