۰

بوسوبال چیست؟ تمرین با توپ نصفه بوسوبال

بوسوبال چیست؟  تمرین با توپ نصفه بوسوبال

توپ تمرینی بوسوبال چیست؛ در این مقاله تمرینات بوسوبال و چند نمونه از حرکات تمرینی آن به همراه جنس، قیمت و نحوه خرید اینترنتی بوسوبال را مورد بررسی قرار داده ایم.

توپ تمرینی بوسوبال چیست؛ در این مقاله تمرینات بوسوبال و چند نمونه از حرکات تمرینی آن به همراه جنس، قیمت و نحوه خرید اینترنتی بوسوبال را مورد بررسی قرار داده ایم.

 

۱. بو سوبال (Bosu ball)

۲. جنس و قیمت بوسوبال (Bosu Ball)

۳. تمرینات بوسوبال (Bosu Ball)

۳.۱ حرکت شکم ابستاده با بوسوبال

۳.۲ حرکت کرانچ ساده با بوسوبال

۳.۳ حرکت پلانک از پهلو (ساید پلانک) با بوسوبال

۴. خرید اینترنتی توپ بوسوبال (Bosu ball)

 

ورزش با توپ بوسوبال

ورزش با توپ بوسوبال اکثر عضلات بدن را درگیر می کند و با تنوع تمرینی فراونی که دارد باعث چربی سوزی و تناسب اندام می شود علاوه بر آن تمرینات بوسوبال برای افرادی که می خواهند بدنی انعطاف پذیر و خوش فرم داشته باشند بسیار مناسب است. تمرینات بوسوبال به گونه ای است که ورزشکار را مجبور به تقویت تعادل حرکتی می کند. در مقالات قبل پیرامون تمرینات بوسوبال مطالبی را عنوان کرده ایم در این قسمت به آشنایی با این وسیله، جنس، قیمت و چند نمونه تمرینی آن خواهیم پرداخت.

بوسوبال چیست

 

بو سوبال (Bosu ball)

بوسوبال در سال ۱۹۹۹ میلادی توسط یک مربی ورزشی به نام دیوید وک (David Weck) اختراع شد. این وسیله شبیه به یک توپ نیمه است که از شکل ظاهری خاصی برخوردار است به گونه ای که قسمت زیرین آن کاملا صاف و مسطح بوده و بر روی زمین قرار می گیرد و قسمت رویه آن شبیه توپ انعطاف پذبر و نرم است. که اکثر حرکات تمرینی این وسیله با قسمت رویی آن انجام می شود. زمانی که  ورزشکار بر روی بوسوبال قرار می گیرد بدن وی به طور مداوم در حال جا به جایی است و ماهیچه ها برای حفظ تعادل بدن در حال انقباض هستند از این رو ورزشکار کالری بیشتری از دست داده و در عین حال قدرت و توانایی تعادل بدن و هماهنگی بین عضلات وی تقویت خواهند شد. به طور مثال در زمان انجام حرکت پرش در جا و یا حرکت پله یکی از پاها بر روی بوسوبال قرار داشته باشد عدم پایداری که به این شکل ایجاد می شود سبب می شود که ماهیچه های زیادی شروع به فعالیت کنند تا بتوانند تعادل بدنی را حفظ کرده تا ورزشکار با شدت و تمرکز بیشتری تمرین کند.

جنس و قیمت بوسوبال (Bosu Ball)

بوسوبال که با نام توپ تعادلی نیز شناخته می شود قسمت رویه آن از جنس لاستیک نرم و انعطاف پذیر، و قسمت زیرین آن از جنس پلی وینیل کلراید (PVC) ، معمولا به قطر ۵۸ سانتی متر تهیه و ساخته می شود و قابلیت تحمل وزنی معادل ۱۸۰ کیلوگرم را دارد. توپ بوسوبال در بازهای ورزشی با توجه به نوع و جنس آن با قیمت ۴۰۰ هزاز تومان ال ۱.۳۰۰.۰۰۰ هزار تومان عرضه می شود که شاید به نظر کمی گران باشد از این رو پیش از اقدام به خرید مناسب است که با آن در باشگاه ورزشی تمری کنید و اگر استفاده از آن و تمرینات بوسوبال را مناسب دیدید اقدام به خرید آن نمائید لازم به ذکر است که  توپ تعادلی بوسوبال بعنوان یک مکمل تمرینی بسیار عالی در باشگاههای ابروبیک، تی آر ایکس (TRX) و بدنسازی محسوب و مورد استفاده قرار داده می شود.

بیشتر بدانید: توپ جیم بال چیست؟ همه آنچه که درباره جیم بال باید بدانیم

تمرینات بوسوبال (Bosu Ball)

همانطور که قبلا گفته شد بوسوبال از تنوع تمرینی بسیار زیادی برخوردار است و همچنین در ورزش های ایروبیک و تی آر ایکس به عنوان مکمل تمرینی مورد استفاده قرار می گیرد. تمرینات بوسوبال شامل مجموعه ای از تمرینات استقامتی و تعادلی است که در سه وضعیت ایستایی، نشسته، و دراز کش اصورت می گیرد، که تقریبا تمامی عضلات بدن را درگیر و موجب چربی سوزی و تقویت عضلات شده و تناسب اندام و انعطاف بدنی را به همراه خواهد داشت. در ادامه چند نمونه از تمرینات بوسوبال را معرفی می نمائیم.

تمرینات بوسوبال

بیشتر بدانید: مزایای استفاده از توپ تمرینی در بدنسازی

حرکت شکم ایستاده با بوسوبال

این حرکت یکی از تمرینات ایستایی بوسوبال است. برای انجام حرکت شکم ایستاده روبه روی بوسوبال قرار گرفته، آرنج دستان را تا نموده و به صورت عمودی مقابل صورت نگه داشته، پای راست را بر روی توپ قرار داده و پای چپ را خم کرده تا امداد شکم بالا آورده و دست ها را به سمت پاها به صورت زاویه ۹۰ درجه پائین بیاورید در این حالت باید عضلات شکم را در حالت انقباض نگه دارید پس از انجام چندین باره، تمرین را با پای دیگر انجام دهید.

حرکت کرانچ ساده با بوسوبال

این حرکت یکی از تمرینات نشسته بوسوبال است. برای اجرای حرکت کرانچ ساده بر روی زمین و پشت به توپ بوسوبال نشسته و تکیه داده و پاها را به صورت صاف بر روی زمین دراز کنید. سپس به پشت کاملا بر روی بوسوبال خوابیده، سر را بالا نگاه داشته و به میزان ۳۰ سانتی متر شانه ها را توپ جدا کرده و بالا بیاورید و سپس به حالت شروع بازگردید و حرکت را تکرار کنید. این حرکت با درگیر کردن عضلات شکم باعث چربی سوزی در این قسمت شده و باعث تقویت عضلات شکمی خواهد شد.

حرکت پلانک از پهلو (ساید پلانک) با بوسوبال

این حرکت یکی از تمرینات دراز کش بوسوبال است. روی زمین و به صورت پهلو دراز کشیده و ساعد یکی از دستانتان را بر روی بوسوبال قرار دهید. عضلات شکم را منقیض کرده، باسن را بلند نموده و قسمت پائینی بدن را به سمت زمین نزدیک کنید و مجددأ به حالت اولیه بازگردید و حرکت را تکرار کنید. نکته مهم در این تمرین این است که بدن در زمان اجرای حرکت باید کاملا صاف و در یک راستا قرار داشته باشد.

خرید اینترنتی توپ بوسوبال (Bosu ball)

توپ بوسوبال را میتوان به راحتی از فروشگاه های ورزشی اینترنتی خریداری کرد شما می توانید با مراجعه به سایت ما (کالاورزش) در قسمت توپ های ورزشی، انواع  مدل های توپ های بوسوبال را مشاهده کرده و به صورت مستقیم با فروشندگان ارتباط و نسبت به جنس و قیمت آن اطلاعات مورد نیاز خود را کسب و در صورت تمایل اقدام به سفارش و خرید نمائید.

محصولات مرتبط

۱,۲۵۰,۰۰۰ تومان
%4 تخفیف
۲,۴۹۰,۰۰۰ تومان ۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان
%7 تخفیف
۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان ۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان

امتیاز دهید :
ثبت نظر
کد امنیتی
whatsapp whatsapp phone